Czy nagie siostry Godlewskie znieważyły barwy narodowe Polski? Ich piosenka na mundial oburzyła znanego reżysera

Maciej Koprowicz
08.06.2018 12:13
Czy nagie siostry Godlewskie znieważyły barwy narodowe Polski? Ich piosenka na mundial oburzyła znanego reżysera Fot. kadr z wideo

Znany polski reżyser uważa, że nowym teledyskiem sióstr Godlewskich, w którym występują nago w biało-czerwonym bodypaintingu, powinna zająć się prokuratura.

Do mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji z udziałem reprezentacji Polski zostało już tylko kilka dni. W naszym kraju śmiało można mówić o futbolowej gorączce, a gwiazdy muzyki prześcigają się w pisaniu piosenek z piłką nożną w tle.

Do piłkarskiego szaleństwa przyłączyło się także słynne polskie rodzeństwo celebrytek. Małgorzata i Esmeralda Godlewskie zdobyły w internecie popularność śpiewaniem coverów o dyskusyjnym poziomie wykonawczym, mocno rozebranymi teledyskami i prezentowaniem prognozy pogody w jednym z kanałów telewizyjnych… topless.

Siostry Godlewskie - „Biało-czerwone 2018”

Jeśli za to wszystko pokochaliście siostry Godlewskie, to nie rozczaruje Was ich nowy teledysk. Dziewczyny nagrały specjalnie z okazji mundialu piosenkę „Biało-czerwone 2018”, która została zilustrowana pikantnym klipem. Małgorzata i Esmeralda zagrzewają polskich reprezentantów, śpiewając na piłkarskiej murawie i prezentując nagie piersi. Ich wdzięki skrywają jedynie bodypainting w barwach Polski i stringi. Zobaczcie sami:

Najbardziej kontrowersyjnym elementem teledysku dla wielu jest wykorzystanie barw narodowych w bodypaintingu. Innymi słowy – biało-czerwone piersi sióstr. Nie podobają się one między innymi znanemu reżyserowi i scenarzyście, Andrzejowi Saramonowiczowi („Ciało”, „Testosteron”, „Jak się pozbyć cellulitu”). Na swoim profilu na Facebooku skrytykował teledysk i zaapelował do prokuratury, by się nim zajęła, ponieważ jego zdaniem znieważa barwy narodowe Polski.

To przerażające doświadczenie widzieć, jak tzw. suweren czyni Polskę na miarę swoich wyobrażeń. Czyli zamienia ją w Pokraj. Reduto Dobrego Imienia i prokuraturo podległa panu Ziobrze! Do tej pory - pod pretekstem naruszania przepisów o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej Polskiej - zajmowaliście się wyłącznie tępieniem swoich przeciwników politycznych. W przypadku wideoklipu pań Godlewskich "Biało-czerwone 2018" naruszenie przepisów o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej Polskiej wydaje się ewidentne. Prokuraturo! Czekam na reakcję! – napisał w mediach społecznościowych Andrzej Saramonowicz.

saramonowicz Fot. foto: profil na Facebooku "Andrzej Saramonowicz (prywatny)"

Trzeba jednak przyznać, że wypowiedź pisana była w sarkastycznym tonie. Nie sugeruje ona, że Saramonowicz rzeczywiście podejmie jakieś kroki prawne wobec sióstr Godlewskich.

Mundial 2018 – daty, mecze Polaków

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 meczem Rosja-Arabia Saudyjska. Finał odbędzie się 15 lipca 2018. Polska zagra w grupie H z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00). 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.