Muniek Staszczyk czuje się prześladowany. "Najbardziej przeje*ane mają myśliwi, palacze i katolicy"

22.04.2022 12:31
Muniek Staszczyk czuje się prześladowany. "Najbardziej przeje*ane mają myśliwi, palacze i katolicy" Fot. Krzysztof Radzki/East News

Wokalista T.Love, Muniek Staszczyk, czuje się prześladowany.

22 kwietnia 2022 roku światło dzienne ujrzał pierwszy od kilku lat premierowy materiał zespołu T. Love. Lider grupy, Muniek Staszczyk promował "Hau! Hau!" w wielu mediach, w tym również w programie Kuby Wojewódzkiego. Tam również opowiedział o tym, że czuje się prześladowany.

Muniek Staszczyk czuje się prześladowany

Muniek Staszczyk w ramach promocji nowego krążka T.Love niedawno był gościem Kuby Wojewódzkiego. Na słynnej kanapie wypowiedział się o swoim przywiązaniu do wartości i stwierdził, że należy do kilku "prześladowanych" w Europie grup społecznych.

Polecamy

Wokalista podczas rozmowy powiedział między innymi:

Jest ciężki czas, sytuacja dookoła słaba, w tym roku odszedł mój tata 86-letni, któremu dedykuję tę całą płytę [...] Goszczę rodzinę ukraińską, kolejną u siebie w domu [...] Najpierw zaraza, teraz wojna, żyjemy w ciężkim momencie

Następnie prowadzący przypomniał o piosence T. Love "Tak bardzo chciałbym zostać kumplem twym" i stwierdził, że nawet on, ateista wzrusza się, gdy jej słucha.

Bo to znaczy, że się możemy porozumieć [...] Jestem chrześcijaninem, katolikiem

- odpowiedział Wojewódzkiemu Muniek.

Należę obok palaczy i myśliwych, jako katolik, do najbardziej dyskryminowanej grupy w Europie w tej chwili

powiedział Muniek

Jak patrzę na świat współczesny, to wydaje mi się, że najbardziej prze**ane mają myśliwi, palacze i katolicy [...] Katolicy to obciach. Najlepszym kumplem jest Jezus Chrystus moim zdaniem, ale wcale nie musi być twoim. Mówię o sobie

- stwierdził.

Warto zaznaczyć. Lider T.Love w ostatnich latach wielokrotnie mówił o swoim nawróceniu i wierze w Boga.

T.Love wydało nowy materiał

Właśnie ukazał się najnowszy album grupy T.Love. "Hau! Hau!" to najnowszy i zarazem najbardziej wyszczekany album w dyskografii grupy. Materiał zapowiadały trzy single: przebojowa "Pochodnia" z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz (Kwiat Jabłoni), "Ponura Żniwiarka"  oraz "Ja Ciebie kocham".

Janek Benedek podsumowuje muzycznie ten krążek jako "soundtrack naszych czasów, w rytmie miejsko-rockowej motoryki, z ciekawostkami w rodzaju mandoliny, saksofonu  czy harmonijki ustnej, nieunikający także modernistycznej elektroniki". Gościnnie na płycie pojawili się Kasia Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni, Sokół, oraz Andrzej Smolik.
 
Grupa gra w składzie: Muniek Staszczyk (wokale, teksty), Janek Benedek (gitary, kompozycje, produkcja muzyczna), Jacek Perkowski (gitary), Paweł Nazimek (bas) i Sidney Polak (perkusja).

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.