Muse lansuje się na Instagramie. Co będą promować?

Urszula Drabińska
07.10.2014 12:24
Muse lansuje się na Instagramie. Co będą promować? Fot. Moses, CC BY 2.0

Kilka dni temu perkusista Muse założył profil na Instagramie. Chwilę później zrobił to także cały zespół. Co się dzieje?

Wygląda na to, że Brytyjczycy postanowili porobić sobie trochę selfie w... studiu podczas nagrywania 7. płyty i od razu pochwalić się tym fanom.

muse-in-studio3

W kwietniu 2014 roku perkusista Dominic Howard poinformował, że Muse planuje nagrać kolejny album. Słowo stało się faktem.

muse-in-studio2

Muse weszło do studia 3 października. Nowej płyty raczej nie powinniśmy spodziewać się wcześniej niż w połowie 2015 roku. Poprzedni album, „The 2nd Law”, grupa zaczęła nagrywać we wrześniu 2011 roku, lecz fani mogli posłuchać rezultatów dopiero rok później.

Ale może warto tyle poczekać, jeśli spełnią się zapowiedzi frontmana zespołu, Matta Bellamy’ego o brzmieniu przyszłych nagrań.

muse-in-studio

Album bardziej gitarowy od poprzednich?

W połowie września wokalista i gitarzysta Muse, Matt Bellamy, na Twitterze odpowiadał na pytania fanów dotyczące nowej płyty.

Na następnym albumie odetniemy się od wszystkiego, co było nadmiarowe na ostatnich dwóch krążkach, tzn. od elektroniki, od fragmentów symfonicznych i takich tam.

Przyłapany przez fankę, że kiedyś twierdził, iż gitarowe solówki nie są cool, odpowiedział:

Tak, ale być może na kolejnej płycie będę musiał zaprzeczyć samemu sobie.

Z niecierpliwością czekamy na więcej gitar w wykonaniu Muse...

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.