Tancerze i drony w teledysku Muse „Dead Inside”

Marcin Krzysztof Wodynski
29.04.2015 13:03
Tancerze i drony w teledysku Muse „Dead Inside” Fot. materiały prasowe

„Dead Inside” to drugi singiel zespołu zapowiadający album „Drones”. Zobaczcie co dzieje się w wideo... 

Wcześniej Muse wypuścił lyric video do „Dead Inside”. Zespół nie poprzestał na tym i opublikował drugie wideo do utworu. Za reżyserię odpowiadał Robert Hales, który wcześniej współpracował między innymi z Nine Inch Nails czy Red Hot Chilli Peppers.

Teledysk przedstawia parę, która w ekspresyjny sposób tańczy do muzyki Muse. Ich oczy są w całości wypełnione czernią. Sugeruje to, że są tytułowymi „martwymi w środku”. Wszędzie unosi się biały pył, który tworzy scenografię. Ponadto nad bohaterami i muzykami unoszą się drony.

 Lider zespołu, Matt Bellamy opowiedział, jaki jest przekaz utworu:

To tu zaczyna się cała historia albumu. Protagonista traci nadzieję i staje się „martwy w środku” [ang. „Dead Inside”], a z tego powodu również wrażliwy na mroczne siły przedstawione w „Psycho”. O nich jest kilka następnych utworów na tej płycie, poprzedzających ostateczną ucieczkę, bunt i przezwyciężenie tych sił.

„Dead Inside”  to już drugi singiel z nadchodzącego albumu. Wcześniej Muse zaprezentował teledysk do „Psycho”. Płyta „Drones” ukaże się 8 czerwca 2015 roku. Natomiast 14 czerwca Muse zagra w Warszawie podczas Orange Warsaw Festival. 

Nowy teledysk Muse zrobił na Was wrażenie?

Marcin Krzysztof Wodynski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.