Muzycy Black Sababth, Guns N' Roses i Apocalyptiki założyli nowy zespół i nagrali pierwszy utwór

Joanna Chojnacka
04.12.2018 14:25
Geezer Butler, Matt Sorum, Franky Perez|undefined Fot. Photoshot / Reporter / East News; 0000554/Reporter/East News;Antyradio.pl

Geezer Butler opublikował fragment utworu swojego nowego zespołu. Grupa składa się z muzyków Black Sabbath, Guns N' Roses i Apocalyptiki.

Po tym jak Black Sabbath zakończyli działalność, muzycy zespołu szukają innych miejsc na rozładowanie artystycznej energii. Ozzy Osbourne kontynuuje karierę solową, a basista Geezer Butler założył nową supergrupę, która dorobiła się już nawet pierwszego autorskiego utworu.

Geezer Butler, Matt Sorum, Franky Perez i Steve Stevens założyli zespół

Poza basistą Black Sabbath w grupie Deadland Ritual udziela się też perkusista Guns N' Roses - Matt Sorum, wirtuoz gitary Steve Stevens i wokalista grupy Apocalyptica, Franky Perez. Butler opublikował już fragment pierwszego utworu formacji "Down In Flames".

Zespół wystąpi na żywo 22 lipca podczas festiwalu Hellfest. Obok Deadland Ritual na scenie pojawi się też KISS, Def Leppard czy Whitesnake. Nowa formacja Geezera była kwestią czasu. Muzyk już rok temu przyznał w wywiadzie z "Rolling Stone", że ma około 120 riffów, które chętnie wykorzysta w nowym projekcie. Zadeklarował, że musi je jedynie uporządkować i wybrać odpowiedniego gitarzystę, który je zagra.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.