Muzycy reagują na śmierć Stephena Hawkinga

Aleksandra Degórska
14.03.2018 11:22
|north Fot. AFP/EAST NEWS

Śmierć naukowca poruszyła również środowisko muzyczne, które postanowiło podzielić się wspólnymi zdjęciami z astrofizykiem, jak również opowiedzieć o swoich spotkaniach z nim.

Brytyjski astrofizyk odszedł 14 marca 2018 roku w wieku 76 lat. Informację o jego śmierci podały dzieci naukowca. Od 21. roku życia cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne i przez większość swojego życia poruszał się na wózku inwalidzkim, jak również używał syntezatora mowy. Jego najsłynniejsze osiągnięcia dotyczą grawitacji kwantowej oraz kosmologii teoretycznej.

Stephen Hawking udowodnił również, że pomimo poważnej choroby można iść do przodu i nigdy nie wolno się poddawać. Wywarł wpływ nie tylko na naukowców, ale również na artystów. Nic dziwnego zatem, że wielu muzyków było dotkniętych informacją o jego śmierci i postanowiło podzielić się swoimi wspomnieniami oraz przemyśleniami na temat wybitnego astrofizyka na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Oto wypowiedzi m.in. muzyków Queen, Aerosmith czy Foo Fighters.

Znałeś wszechświat lepiej niż my wszyscy, a teraz jesteś częścią jego odległych rejonów. Zmieniłeś świat i mocno na niego wpłynąłeś... Niezwykły geniusz, o którym prędko nie zapomnimy. Bardzo ci dziękuję i przesyłam błogosławieństwo twojej rodzinie.

„Pamiętaj, żeby patrzeć w górę na gwiazdy, a nie na swoje stopy” - Spoczywaj w pokoju, Stephen Hawking ty piepr*ona legendo.

Przesyłam kondolencje do twojej rodziny, która jest naprawdę super. Będę na zawsze wdzięczny dla Google za to, że się poznaliśmy. Miałeś najlepsze poczucie humoru, choć musiałem czekać na Twoje puenty.

To smutne, że budząc się dowiadujesz, że nasz kochany przyjaciel Stephen Hawking odszedł. Był jednym z najbardziej odważnych mężczyzn, jakich poznałem - optymistyczny i opiekuńczy. Szedł na całość, chociaż hamowało go to, że mógł komunikować się używając tylko 2 słów na minutę. Mimo to rzucał żartami i ostrymi komentarzami. Na festiwalu Starmus byliśmy zaszczyceni, by spędzić trochę czasu ze Stephenem i będziemy za nim mocno tęsknić. Bez wątpliwości był jednym z najwybitniejszych intelektów na świecie. Spoczywaj w pokoju Stephen.

„Moja rada dla innych niepełnosprawnych osób jest taka, aby koncentrować się na tym, co twoja niepełnosprawność pozwala ci dobrze zrobić i nie żałować tego, czego ci uniemożliwia. Nie bądź niepełnosprawny duchowo tak samo jak jesteś fizycznie”. Powodzenia w podróży do gwiazd.

Spoczywaj w pokoju...

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.