Nagość, aborcja, pedofilia i ukrzyżowana małpa. Przedstawiamy 10 najbardziej kontrowersyjnych teledysków w historii

Natalia Nowecka
03.04.2019 13:21
Foto: Kadr z klipu Behemoth - Fot. Kadr z klipu Behemoth - "God=Dog"

Lubicie skandale i interesuje was, które klipy zaliczają się w poczet najbardziej szokujących? Przedstawiamy zestawienie dziesięciu najbardziej kontrowersyjnych teledysków w historii.

Jak powszechnie wiadomo, nic tak nie wzbudza zainteresowania opinii publicznej jak porządny skandal i kontrowersja. Dlatego też, rockowi i metalowi twórcy dosłownie prześcigają się w tworzeniu oburzających, obleśnych i zwyczajnie skandalicznych klipów do swoich utworów. Którym z nich wyszło to najlepiej?

Najbardziej kontrowersyjne klipy w historii

Jeśli lubicie skandale i ciekawi was, które z klipów zaliczane są w poczet najbardziej oburzających, zapoznajcie się z poniższa listą. Przedstawiamy zestawienie dziesięciu najbardziej kontrowersyjnych teledysków w historii.

Przeczytaj także

1. Rammstein - "Pussy"

Jeden z najsłynniejszych klipów Rammsteina, głównie z uwagi na fakt, iż przypomina po prostu film porno. Męskie genitalia i stosunki seksualne są tu pokazane w sposób bardzo dosadny, co zaowocowało tym, że jego pełną, nieocenzurowaną wersję znajdziecie tylko w serwisie Pornhub. Legenda głosi, że członkowie zespołu naprawdę odbyli stosunek z aktorkami na planie teledysku, ale ile jest w tym prawdy to już oceńcie sami.

Foto: kadr z klipu Fot. Foto: kadr z klipu "Pussy"

Zobacz też: >> O czym jest nowy klip Rammsteina - "Deutschland"? <<

2. The Prodigy – "Smack My Bitch Up"

Zażywanie narkotyków, przemoc, agresja i nagość – wszystko to znajdziecie w teledysku zespołu The Prodigy do utworu "Smack My Bitch Up". Klip wzbudził takie kontrowersje, że został zakazany przez stację MTV. Liczne petycje i protesty ze strony fanów zespołu sprawiły, że teledysk wrócił na antenę, jednak w ocenzurowanej wersji i puszczano go jedynie w nocy.

Zobacz też: >> Oficjalna przyczyna śmierci Keitha Flinta z The Prodigy <<

3. Nine Inch Nails – "Closer"

Utwór "Closer" to kolejny klip, z którym problem miała stacja MTV. Choć nie został zakazany, puszczany był niezwykle rzadko i wyłącznie w godzinach nocnych. Dlaczego? Naszpikowany jest on bowiem niezbyt delikatną erotyką oraz przedstawia rozmaite zwierzęce części ciała oraz małpkę konającą na krzyżu.

4. Methods Of Mayhem - "Get Naked"

Klip do "Get Naked" uznawany jest za kontrowersyjny głównie ze względu na fakt, iż dużo w nim nagości, a konkretniej nagich piersi. Gościnnie wystąpiła tu Pamela Anderson, której pojawienie się na ekranie jest niejako zwieńczeniem teledysku. Zaczyna się on bowiem od sceny, w której wokalista zespołu (a przy okazji eks mąż aktorki) ogląda filmy erotyczne z ich udziałem, a kończy się w momencie, gdy Pamela wskakuje mężczyźnie do łóżka.

5. Die Antwoord - "Cookie Thumper"

Prawda jest taka, że na tej liście moglibyśmy zamieścić którykolwiek z teledysków Die Antwoord. Zespół, uznawany powszechnie za "najdziwniejszy zespół świata", wzbudza kontrowersje w zasadzie wszystkim. Od wyglądu, przez tworzoną muzykę, na teledyskach kończąc. Wybraliśmy ten do utworu "Cookie Thumper" z uwagi na fakt, iż wywołuje silne skojarzenia z pedofilią.

Zobacz też: >> Die Antwoord zagra koncert w Polsce w 2019 <<

6. Nirvana - "Heart-Shaped Box"

Teledysk Nirvany dziś już tak nie szokuje, jednak w chwili premiery wywołał niemałą dyskusję. Interpretowany na wiele sposobów kolorowy klip, przedstawiający między innymi konającego na krzyżu mężczyznę w czapce Świętego Mikołaja, oraz wiszące na drzewie płody, do dziś cieszy się olbrzymią popularnością.

7. Marilyn Manson - "(s)AINT"

Klipowi do utworu "(s)AINT" można zarzucić w zasadzie to samo, co teledyskowi do "Pussy" Rammsteina, czyli epatowanie nagością i seksualnością. Dorzućmy jeszcze do tego obrazowanie zażywania narkotyków i przepis na skandal gotowy.

8. LINDEMANN - "Praise Abort"

Klip, którego głównym zadaniem jest wywołanie szoku i w połączeniu ze skandalicznym tekstem utworu wywiązuje się z tego zadania wzorowo. Teledysk z całą pewnością spodobałby się osobom pracującym w branży przetwórstwa mięsa, gdyż widzimy w nim Tilla Lindemanna przebranego za świnię, kopulującego ze swoją "żoną" oraz odśpiewującego, że popiera aborcję.

9. Behemoth - "God=Dog"

Polski akcent w naszym zestawieniu. Co jest szokującego i kontrowersyjnego w klipie Behemotha? Nagość, krew, ukrzyżowany mężczyzna obdarty ze skóry oraz liczne nawiązania do kościoła i symboli religijnych.

10. Twisted Sister - "Be chrool to your scuel"

Klip, który w dzisiejszych czasach nie robi w zasadzie żadnego wrażenia, jednak w 1985 roku wywołał olbrzymi skandal. Stacja MTV odmówiła jego emisji i dopiero po dłuższej czasie można było zobaczyć teledysk w telewizji. Chodziło głównie o fakt, iż przedstawia on dzieci przemienione w krwiożercze zombie.

Zobacz też: >> Luke Perry pojawił się w klipie Twisted Sister <<

Jeśli podobało wam się powyższe zestawienie, zapraszamy również do zapoznania się z innymi artykułami o podobnej tematyce. Na naszej stronie przeczytacie między innymi o teledyskach przerażających jak prawdziwe horrory, utworach do których powstały dwa teledyski oraz 100 najlepszych klipach XXI wieku.

 

Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.