Nickelback: Powinniśmy zmienić nazwę na clickbait

Robert Skowronski
07.10.2016 07:41
Nickelback: Powinniśmy zmienić nazwę na clickbait Fot. kadr z wideo

W drugiej części naszego wywiadu z muzykami Nickelback będziecie mogli usłyszeć jak Mike Kroeger i Ryan Peake zareagowali na wiadomość o tym, że Chad będzie musiał przejść operację, a także co panowie sądzą o swoich antyfanach.

W wywiadzie dla Antyradio.pl gitarzysta i basista Nickelback przyznali się już do tego, że prace nad następcą płyty „No Fixed Address” nie są wcale na zaawansowanym poziomie. Jest ukończonych zaledwie kilka pomysłów na nowe utwory.

Czy inaczej jest z tekstami? Nickelback nigdy nie był zespołem zaangażowanym politycznie, może z pominięciem utworu „Edge of a Revolution”, jednak obecna sytuacja w Europie, ale też w innych zakątkach globu, być może sprowokowała grupę do stworzenia tekstu komentującego te wydarzenia? Czy tak się stało opowiedział Mike Kroeger:

W momencie, w którym powstawało „Edge of a Revolution” dużo mówiło się o tym, co się dzieje na świecie. Wówczas wyjście z takim tekstem było dla nas łatwe, bo sprawa różnego rodzaju protestów nie znikała z pierwszych stron gazet.

Tę kwestię skomentował również Ryan Peake:

To prawda nie jesteśmy politycznym zespołem, ale jednocześnie wszystkie światowe wydarzenia mają na nas wpływ. Nie można o sobie myśleć, że jest się zwykłą kapelą rockową i o tym czy o tamtym już nie można napisać tekstu. Jeżeli jest się szczerym, to jest się też wiarygodnym. Rozmawiamy o różnych rzeczach, jeżeli coś wychodzi z naszego serca, to znajduje się automatycznie w kręgu tego czym się zajmujemy, staje się to czymś pasującym do nas. Nie stawiamy przed sobą żadnych barier.

Nowością, którą podzielił się ze słuchaczami zespół pozostaje cover utworu „Dirty Laundry”. Nickelback podczas trwającej trasy, w tym też na Torwarze, zaprezentował również przeróbką numeru Foo Fighters, a podczas pozostałych koncertów grupy mogliśmy usłyszeć także inne aranżacje cudzych kawałków w wykonaniu Kanadyjczyków. Spytaliśmy Mike'a Kroegera czy może Nickelback planuje pójść w ślady m.in. Stone Sour i przedstawić nam wydawnictwo wypełnione wyłącznie coverami:

Jedne z moich ulubionych kapel były cover bandami, np. The Beatles. Każdy zajmujący się muzyką wcześniej czy później zdecyduje się na stworzenie jakiejś przeróbki cudzej kompozycji. Gramy takie covery, jakie nam się podobają i to wszystko.

Ryan Peake dodał, że swego czasu zespół pokusił się o cover pewnego utworu, a wykonanie było tak fatalne, że muzycy postanowili nigdy więcej nie wracać do tego numeru. Gitarzysta nie chciał jednak zdradzić jaka to była kompozycja.

Poznaliśmy przybliżone plany Nickelback na przyszłość. Ta w pewnym momencie stanęła pod znakiem zapytania przez operację Chada Kroegera. Jak ten moment grozy w swojej karierze wspominają muzycy i czy można mówić o pełnym odzyskaniu sił przez wokalistę?

W powyższym wideo Mike i Ryan opowiedzieli o kreatywności swoich antyfanów - tej im nie można odmówić, gdy wspomnimy tylko aplikację Nickelblock, akcję policji z Queensland, czy poczynania przeciwnika Teda Cruza. Przy tej okazji gitarzysta zaproponował także alternatywną nazwę dla swojego zespołu:

Zastanawiam się co ci ludzie robią jeszcze ze swoim wolnym czasem. W sieci widzi się różne artykuły i wydaje mi się, że czasami chodzi po prostu o to, aby wykorzystać nazwy, które sprawią, że ludzie w to klikną. Chodzi o ten mały wycinek, który złapie czytelnika. Chyba powinniśmy zmienić nazwę na clickbait, bo właśnie tym jesteśmy.

Czekamy zatem na nowy album Nickelback i życzymy Chadowi, aby jego struny głosowe były sprawne przez jeszcze długi czas. A gdy już otrzymamy kolejne wydawnictwo od zespołu, to z pewnością klikniemy przycisk play.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.