Nicko McBrain chce żeby Iron Maiden zagrał z orkiestrą

Magda Słomka
17.10.2015 15:34
Nicko McBrain chce żeby Iron Maiden zagrał z orkiestrą Fot. face to face / Reporter / East News

Perkusista brytyjskiej grupy pozazdrościł zespołowi Deep Purple grania z wielka pompą, jak to miało miejsce wiele lat temu. Czy jest szansa, by Ironi wystapili w wersji symfonicznej?

Nicko McBrain uważa, że „The Book Of Souls” to najlepszy album w karierze kapeli, który „brzmi jak wcześni, progresywni Maideni”. Według muzyka nawet gdyby Iron Maiden „napierdział do torby, ludziom i tak by się podobało”. Mimo tego okazuje się, że perkusista nadal myśli o rozwoju kapeli i ma pomysł na coś zupełnie nowego...

Marzę, by Iron Maiden zrobił to, czego Jon Lord z Deep Purple dokonał lata temu. Zespół wystąpił z Londyńską Orkiestrą symfoniczną w Royal Albert Hall. Chciałbym tego dla Iron Maiden, bo mamy sporo materiału, który sprawdziłby się w takim wykonaniu.

McBrain ma już nawet pomysły na to, jaki kawałek najlepiej pasowałby do występu z orkiestrą.

„Alexander The Great” to numer, o którym wszyscy jęczą, że nigdy nie wykonujemy go na żywo. Chciałbym robić takie rzeczy. Chciałbym usłyszeć wszystko, czego jeszcze nie graliśmy właśnie w orkiestrowej wersji.

Do takiego wykonania dobrze nadawałby się 18-minutowy utwór „Empire Of The Clouds” pochodzący z najnowszej płyty Iron Maiden. Dlaczego jednak Nicko zaprzecza jakoby to właśnie ten kawałek mógłby zostać wykonany z udziałem orkiestry?

Jestem prawie pewny, że tego nie zrobimy. Przede wszystkim... nie ze względu na długość utworu. Ten utwór jest naprawdę orkiestrowy, a Bruce gra w nim na pianinie. Trzeba przyznać, że ten kawałek nie jest jeszcze gotowy na to, by grać go na żywo. (...) Występuje w nim wiele instrumentów perkusyjnych, a sam kawałek trwa 18 minut. Przecież można by było zamiast tego zagrać dwa utwory, prawda?

Tak samo twierdzi wokalista kapeli, Bruce Dickinson, który zaprezentował nawet, jak gra „Empire Of The Clouds” bez udziału zespołu.

O nie, nie, nie. Nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek zagrali „Empire”. Tak naprawdę, to jestem pewien, że ten kawałek nie będzie elementem nowej trasy koncertowej. Żeby odtworzyć go prawidłowo potrzeba skrzypiec, wiolonczeli, rogów – to naprawdę zbyt dominujący utwór.

McBrain nie wyklucza jednak tego, że mimo wielu argumentów przeciw, utwór ten zostanie kiedyś usłyszany przez fanów na żywo...

Być może to się stanie któregoś dnia. Myślę, że „Empire Of The Clouds” prawdopodobnie zostanie wykonany przez nas gdzieś po drodze czy to w formule Iron Maiden czy też gdy Bruce zrobi coś zagra go z kimś innym.

Chcielibyście usłyszeć Iron Maiden grający z orkiestrą?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.