Niedługo zostanie wydany pośmiertny album Prince'a. Posłuchajcie tytułowego singla "Welcome 2 America"

09.04.2021 10:24
Niedługo zostanie wydany pośmiertny album Prince'a. Posłuchajcie tytułowego singla "Welcome 2 America" Fot. Face to Face/REPORTER/East News

Światło dzienne nareszcie ujrzy nagrany w 2010 roku album "Welcome 2 America" Prince'a. Krążek będzie zawierał 12 kawałków. Poznaliśmy też datę premiery.

Prince - oto nowy pośmiertny album artysty

Niewydany wcześniej album studyjny Prince'a "Welcome 2 America" po prawie 12 latach ujrzy światło dzienne. Artysta nagrał krążek w 2010 roku, a ten zawiera 12 kawałków i jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu prasowym (za Pitchfork) "ma dokumentować problemy, nadzieje i wizje zmiany społeczeństwa według Prince'a". Według wytwórni, artysta "niejako przewidział erę politycznego podziału, dezinformacji i walki z niesprawiedliwością rasową".

Polecamy

Dowiedzieliśmy się również, że rozszerzona wersja płyty będzie zawierała nagranie z koncertu z Inglewood z 2011 roku. W oświadczeniu udostępniono również cytat Prince'a na temat albumu:

Świat cierpi z powodu dezinformacji. Wizja George'a Orwella się spełniła. Musimy mieć wiarę i nadzieję, że przetrwamy te trudne czasy, które nadchodzą.

Poniżej możecie posłuchać singla zapowiadającego "Welcome 2 America":

Polecamy

Tak natomiast wygląda tracklista "Welcome 2 America":

 1. Welcome 2 America
 2. Running Game (Son of a Slave Master)
 3. Born 2 Die
 4. 1000 Light Years From Here
 5. Hot Summer
 6. Stand Up and B Strong (Soul Asylum cover)
 7. Check The Record
 8. Same Page, Different Book
 9. When She Comes
 10. 1010 (Rin Tin Tin)
 11. Yes
 12. One Day We Will All B Free

Krążek "Welcome 2 America" Prince'a zadebiutuje już 30 lipca 2021 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.