Niepełnosprawny muzyk stworzył roboty, które grają za niego. Takiego metalu jeszcze nie słyszeliście [WIDEO]

23.03.2021 18:27
Instrumenty Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Niepełnosprawny muzyk nie poddał się i dalej chce grać ulubione utwory. Stworzył roboty, który wykonał za niego "Transilvanian Hunger" Darkthrone.

W sieci roi się od coverów znanych utworów. Zwykle, zanim muzycy zdecydują się na tworzenie własnych dźwięków, uczą się grać ulubione numery wybranych wykonawców. Black metal nie jest najczęściej wybieranym gatunkiem do coverowania, jednak i w tej materii da się znaleźć perełki.

Roboty w coverze "Transilvanian Hunger" Darkthrone

Poniższy cover blackmetalowy jest jednak wyjątkowy z wielu powodów. Stworzył go niepełnosprawny muzyk, którego postępująca choroba uniemożliwiła samodzielne granie. W takim razie jak zrealizował cover? Zbudował sobie do pomocy... roboty.

Polecamy

Satyra jest fanem ekstremalnego metalu, jednak jego przewlekła choroba pokrzyżowała mu plany związane z wykonywaniem ulubionej muzyki. Postanowił się nie poddawać i za wszelką cenę dalej rozwijać w wybranym kierunku. Zbudował roboty, które zamiast niego szarpią za gitarowe struny i uderzają w bębny.

Metalowy zespół stworzony przez zdeterminowanego muzyka nosi nazwę Electromancy i wykonał już między innymi cover klasyki black metalu "Transilvanian Hunger" Darkthrone. Na oficjalnym kanale Electromancy Robot Metal Band na YouTube znajdziecie też inne nagrania, również stworzone przy współpracy maszynami.

W opisie nagrania czytamy:

Po 2 latach zmagań z niepełnosprawnością i powolnymi postępami w budowaniu robotów twórca Electromancy - Satyra jest gotowy zaprezentować swoją muzykę światu.

Polecamy
Redakcja Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.