Niepokojące klipy Lord Of The Lost: Krew, sado-maso i obrzędy voodoo

29.05.2019 15:12
Lord Of The Lost|undefined Fot. kadr w wideo

Lord Of The Lost słynie z niesamowitych teledysków. Wybraliśmy dla Was te najbardziej widowiskowe.

Pochodząca z Hamburga grupa Lord Of The Lost powstała w 2007 roku jako solowy projekt wokalisty i gitarzysty Chrisa Harmsa. Wkrótce muzyk zaangażował do współpracy swoich przyjaciół i zaczął występować na żywo.

Zespół ma na swoim koncie sześć albumów studyjnych. Ostatni, zatytułowany "Thornstar", trafił do sprzedaży 3 sierpnia 2018 roku.

6 niepokojących klipów Lord Of The Lost

Lord Of The Lost dorobiło się opinii jednego z najlepszych koncertowych zespołów w Niemczech. Stało się to za sprawą surowego połączenia mrocznego rocka, industrial metalu i dzikich występów. W jednym z wywiadów Chris Harms przyznał, że czerpie inspirację z takich artystów jak Rammstein, Marilyn Manson, Nine Inch Nails, czy Lady Gaga.

Przeczytaj także

Ostatni album zespołu "Thornstar" jest drugim w historii albumem koncepcyjnym, tym razem skupionym wokół historii zaginionej starożytnej cywilizacji Pangaeians. To właśnie z niego pochodzi większość teledysków ujętych w tym zestawieniu.

1. Niepokojące klipy Lord Of The Lost: "Voodoo Doll"

Singiel „Voodoo Doll”, który promował album „Thornstar”, doczekał się teledysku, w którym Chris Harms stał się żywą laleczką voodoo. Innowacyjne wizualizacje tematu i bardzo drastyczne obrazy, przyprawią o dreszcze nie tylko fanów zespołu.

2. Niepokojące klipy Lord Of The Lost: "In Silence"

W tym przypadku mroczni muzycy z Hamburga połączyli siły z VDPictures i stworzyli klip do singla „In Silence”. Zachwyceni fani w ciągu pierwszej doby po premierze obejrzeli teledysk ponad 20 000 razy. Wideo, w którym wokalista Chris Harms tonie w wannie pełnej krwi i błądzi po strasznym lesie, można zobaczyć tutaj:

3. Niepokojące klipy Lord Of The Lost: "Morgana"

Kolejny klip z albumu „Thornstar”. W mitologii pangańskiej Morgana oznacza Matkę Naturę i symbolizuje światło, słońce i bezwarunkową miłość. W akcie altruizmu Morgana wycina własne serce i tworzy z niego pierwsze istoty ludzkie. Zgodnie z legendą każdy człowiek nosi w sobie fragment serca bogini, który daje siłę do życia. Boska energia jest tylko pożyczona i należy ją zwrócić po śmierci.

4. Niepokojące klipy Lord Of The Lost: „Loreley”

Loreley to kobiecy duch i półbogini w cywilizacji Pangaeian. Tytułowa bohaterka przekazuje zmarłych do królestwa dusz. Jest bezpośrednim łącznikiem między ludem Pangaeians a ich twórcą. W klipie „Loreley” ukazana jest jako wdzięczna tancerka, która prowadzi widza po najgłębszych zakamarkach kultury pangańskiej.

5. Niepokojące klipy Lord Of The Lost: „Raining Stars”

„Raining Stars” został nagrany przy współpracy z Formalin i pochodzi albumu „Empyrean”. Klip wyreżyserowali Matteo vDiva Fabbiani i Chiara Cerami. Tym razem zespół zabiera widzów w przejmującą i smutną podróż do świata przyszłości.

6. Niepokojące klipy Lord Of The Lost: "Full Metal Whore"

Sam tytuł sugeruje, że będzie ostro. W klipie przedstawiono sceny rodem z filmów porno - roznegliżowane panie, BDSM, sado-maso i sceny ostrego seksu przypadną go gustu wszystkim miłośnikom sprośnej zabawy.

Lord Of The Lost w Polsce

Zespół zapowiedział dwa koncerty w naszym kraju. Lord Of The Lost będzie jedną z gwiazd tegorocznej edycji festiwalu Castle Party.

Castle Party 2019 odbędzie się w tym roku w dniach 11-14 lipca 2019 roku na Zamku w Bolkowie. Bilety na to wydarzenie można nabyć na oficjalnej stronie festiwalu lub bezpośrednio na Zamku w Bolkowie.  

29 stycznia 2020 roku grupa zagra również w krakowskim Klubie Kwadrat.  

Zobacz również: Makabryczne show Agonoize na Castle Party: Czy krew i sperma były prawdziwe?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.