Niewydany album Prince'a z 1986 roku ujrzy światło dzienne dzięki Jackowi White'owi

16.03.2022 13:35
Niewydany album Prince'a z 1986 roku ujrzy światło dzienne dzięki Jackowi White'owi Fot. AGF s.r.l./Rex Features/East News

Niewydany dotąd album Prince'a pod tytułem "Camille" niedługo ujrzy dzienne za sprawą wytwórni Third Man Records, której założycielem jest Jack White.

Jack White wyda album Prince'a z 1986 roku

W 1986 roku Prince napisał i nagrał album "Camille" pod swoim kobiecym alter-ego Camille. Ten został jednak niewydany, chociaż wyprodukowano kilka kopii testowych krążka. Powody tej decyzji są niejasne, ale po prawie 40 latach ujrzy on światło dzienne.

Polecamy

W nowym wywiadzie z portalem Mojo, współzałożyciel Third Man Records Ben Blackwell wyjawił, że firma w końcu wyda niepublikowany wcześniej krążek "Camille":

Nareszcie uda nam się wydać ten album. Ludzie Prince'a się zgodzili bez większych problemów, co było wręcz zadziwiające.

Wszystkie kawałki z "Camille" zostały w jakiś sposób wydane, ale nigdy w jednym opakowaniu, a niektóre z nich są trudne do odnalezienia nawet w obecnych internetowych czasach. Spora część albumu pojawiła się na krążku "Sign O' The Times", natomiast "Rebirth of the Flesh" był dostępny jedynie w wersji Super Deluxe tego albumu. 

Polecamy

Tak prezentuje się natomiast tracklista "Camille", która będzie wydana pod pseudonimem, a nie jako album Prince'a:

  1. ‘Rebirth Of The Flesh’
  2. ‘Housequake’
  3. ‘Strange Relationship’
  4. ‘Feel U Up’
  5. ‘Shockadelica’
  6. ‘Good Love’
  7. ‘If I Was Your Girlfriend’
  8. ‘Rockhard In A Funky Place’
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.