Nikki Sixx: Gene Simmons jest przereklamowany

Aleksandra Degórska
16.05.2016 12:22
Nikki Sixx: Gene Simmons jest przereklamowany Fot. Byron Purvis / AdMedia / Capital Pictures / East News; 0070067 / Reporter / East News

Muzyk negatywnie ocenił zachowanie basisty Kiss. Wszystko z powodu kontrowersyjnej wypowiedzi na temat śmierci Prince'a.

Wiele osób twierdzi, że nad rockową sceną wisi jakieś fatum, bowiem muzyczny świat stracił ostatnio ważne osobowości. 21 kwietnia 2016 roku w wieku 57 lat zmarł Prince. Jak na razie nieznany jest powód jego śmierci, ale niektórzy zaczęli spekulować właśnie na ten temat.

Jedną z takich osób jest Gene Simmons. Wiadomo, że basista ma naprawdę długi język co potwierdził mówiąc, że Prince swoją śmiercią przewyższył samego Michaela Jacksona. Według niego artysta żałośnie się załatwił przez swoje uzależnienie. Taka wypowiedź spowodowała, że Paul Stanley od razu skrytykował kumpla z kapeli. Wkrótce po tym basista postanowił sprostować swoją wypowiedź, ale słowo się rzekło. 

Simmonsowi nieźle się również dostało od Nikkiego Sixxa, który stwierdził, że tą wypowiedzią Gene sam się pogrążył:

Ostatnia bez serca i głupia uwaga na temat śmierci Prince'a pokazuje dlaczego nie jest on już bohaterem dla mnie czy dla innych.

W czasie swojego radiowego show Sixx Sense muzyk nie owijał w bawełnę i skrytykował ponownie Simmonsa:

Nic co powiedział Gene Simmons do mnie nie przemawia. Gdy jesteś w jego sytuacji, musisz mieć nieco szersze horyzonty.

Najwidoczniej Nikki Sixx rzeczywiście przejął się mocno wypowiedzią Simmonsa, bo w jego oczach gwiazda basisty Kiss zgasła:

Uważam, że Gene jest przereklamowany, szczęśliwy facet, który ubiera się jak klown. Napisał kiedyś kilka dobrych utworów, ale nie zrobił tego przez dłuższy czas i uwielbia przechwalać się na swój temat. Lubię, gdy moi bohaterowie są pokorni i pełni miłosierdzia. Lubię też, gdy są oni gotowi, by się zmienić. Nie lubię, gdy są egoistycznymi dupkami. Gene nie jesteś już moim bohaterem.

Również w kolejnym wywiadzie Nikki Sixx ponownie stwierdził, że basista tylko się skompromitował:

Nie mam już szacunku dla Gene'a Simmonsa - nikt w świecie rocka nie ma. Nie zamierzam usiąść wygodnie i pozwolić łobuzowi poniżać ludzi, o których nic nie wie.

Muzyk wspomniał również o innej kontrowersyjnej wypowiedzi basisty z 2014 roku. Wówczas Simmons skrytykował osoby z depresją. Słowa dotyczące Prince'a jednak ostatecznie spowodowały, że Nikki Sixx zwątpił w muzyka Kiss:

Uważam, że Gene skończył na dziś. Powinniśmy popatrzeć na piękny katalog muzyki, którą dał nam Prince. Jeśli chcesz porównać jego do Kiss... nie ma porównania. Prince był niesamowitym artystą. Trzymał swój standard przez długie lata na wysokim poziomie i nigdy nie myślał o pieniądzach czy swoim ego - chodziło tylko u muzykę.

Posłuchajcie, co jeszcze opowiedział muzyk podczas tego wywiadu:

W tej sytuacji można jedynie wzruszyć ramionami, bo na głupotę ludzką nic nie poradzisz. Dziwi fakt, że Gene Simmons, który zdaje sobie sprawę z gadulstwa, nie wyciągnął jeszcze wniosków ze swojego nierozsądnego zachowania.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.