Nowa płyta „wielopokoleniowego” Deicide

Magda Słomka
29.12.2014 14:10
Nowa płyta „wielopokoleniowego” Deicide Fot. facebook.com

Muzycy mają zamiar poświęcić 2015 rok na tworzenie i nagrywanie materiału na następcę „In The Minds Of Evil”. Dlaczego perkusista twierdzi, że są ponadczasowi?

Zespół niedawno zakończył europejską trasę koncertową promującą poprzednie wydawnictwo Deicide z 2013 roku. Fani byli tak poruszeni, że wokalista, Glen Benton, prosił ich ze sceny, by byli spokojni i cieszyli się występem, zamiast wyładowywać złość na innych uczestnikach koncertów.

Na przestrzeni lat napatrzyliśmy się na wiele walk pod sceną. Ludzie przesadzają z agresją. Musieliśmy barykadować się w garderobach i czekać, aż emocje opadną. Nie wiem czy wtedy czułem się przerażony, ale na pewno zawiedziony. Tu chodzi o zabawę, a nie przemoc.

Jakie plany ma teraz kapela? Perkusista amerykańskiego zespołu, Steve Asheim, powiedział, że muzycy mają zamiar wydać 12. studyjny album jak najprędzej.

Chcemy nagrać kolejną płytę szybko, więc zaczynamy pracę nad nowym materiałem. W zasadzie, mamy już nawet kilka gotowych piosenek. Będziemy zajęci przez cały następny rok i kilka kolejnych. Zamierzamy wystartować z nowym krążkiem i zagrać trochę więcej koncertów niż dotychczas.

Deicide jak Black Sabbath?

Asheim porównał swój zespół do brytyjskiej legendy, a także stwierdził, że Deicide jest długowieczny.

To dziwne kiedy słyszysz dzieciaki, które rozmawiają o twoim zespole. „Słuchaliśmy was w szkole średniej”. To tak, jakbyśmy byli obecni w liceach non-stop przez dwadzieścia lat. (...) Jesteśmy wielopokoleniowi. Mamy 50-letnich fanów, ale także i tych 15-letnich. Kiedy sam byłem dzieciakiem, takim zespołem był dla mnie Black Sabbath. Teraz my staliśmy się tego typu kapelą – nie pod względem sprzedaży, ale tego, jak ludzie myślą o naszym zespole.

Cały wywiad z perkusistą możecie obejrzeć poniżej!

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.