Nagie zakonnice całe we krwi w nowym klipie Behemotha do „Bartzabel”

Aleksandra Degórska
01.10.2018 19:09
Behemoth z klipem do |undefined Fot. kadr z wideo

Grupa Behemoth pokazała kolejny teledysk promujący nadchodzącą płytę. Zobaczcie kontrowersyjny klip do singla „Bartzabel”

Nowy album studyjny Behemotha zbliża się wielkimi krokami. „I Loved You At Your Darkest” pojawi się na rynku już 5 października 2018 i dotychczas zobaczyliśmy klipy do utworów „God=Dog” oraz „Wolves ov Siberia”.

Behemoth z nowym klipem do „Bartzabel”

Behemoth podzielił się kolejnym teledyskiem, tym razem do utworu „Bartzabel”. Za wideo odpowiada Grupa 13 niejednokrotnie współpracująca z grupą. I tym razem nie obyło się bez kontrowersji - w teledysku zobaczymy bowiem nagie zakonnicy całe we krwi, czaszki czy zdechłe ptaki.

Nergal tak wypowiedział się na temat nowego singla: 

„Bartzabel” narodził się w zasadzie podczas próby. Nie mieliśmy żadnego kształtu, żadnej wizji tego utworu, ale powstawał fragment po fragmencie i efekt finalny niesamowicie nam się spodobał. Traktujemy go jako swojego rodzaju oko cyklonu albumu „ILYAYD” – jest z jednej strony najspokojniejszym i najwolniejszym utworem na płycie, a z drugiej jednym z najmroczniejszych. Jeśli chodzi o tekst utworu, to (wraz z Krzysztofem Azarewiczem) zainspirowaliśmy się Aleisterem Crowleyem („The Spirit Of Mars”)

Lider Behemotha wyznał również, że może posunąć się do stwierdzenia, iż jest to jego ulubiony klip grupy.

Behemoth z nową płytą „I Loved You At Your Darkest”

Tytuł albumu wydaje się nietypowym tytułem dla blackmetalowego krążka, ale pochodzenie może zadziwić fanów jeszcze bardziej niż same słowa, o czym wspomniał już wcześniej Nergal:

To werset z Biblii, a właściwie cytat samego Jezusa Chrystusa. Użycie tych słów w kontekście tytułu naszej nowej płyty postrzegam jako ekstremalne świętokradztwo.

Album został wyprodukowany przez grupę Behemoth. Bębny współprodukował Daniel Bergstrand (Meshuggah, In Flames), miksem zajął się Matt Hyde (Slayer, Children Of Bodom), masteringiem Tom Baker (Nine Inch Nails, Marilyn Manson), a w nagraniach wzięła udział siedemnastoosobowa polska orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.