Odlew penisa Jimiego Hendrixa zostanie wystawiony w muzeum fallusów. Gdzie zobaczycie członka?

25.05.2022 15:00
Odlew penisa Jimiego Hendrixa zostanie wystawiony w muzeum fallusów. Gdzie zobaczycie członka? Fot. AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Jeżeli nie macie jeszcze planów na wakacje, to czemu nie wybierzecie się na Islandię, gdzie w muzeum fallusów będziecie mogli zobaczyć odlew penisa Jimiego Hendrixa.

Jimi Hendrix - jego "sprzęt" trafi do muzeum fallusów

Odlew penisa Jimiego Hendrixa zostanie oficjalnie wystawiony w muzeum fallusów w Islandii w czerwcu 2022 roku. "Rzeźbę" przygotowała Cynthia Albritton w lutym 1968 roku podczas trasy koncertowej Hendrixa w Chicago. Teraz trafi do muzeum w centrum Rejkiawiku, gdzie będzie wystawiany w ramach prywatnych wydarzeń kulturalnych.

Polecamy

Albritton znana była pod pseudonimem "Plaster Caster" i na koncie ma też odlewy penisów Pete'a Shelleya z Buzzcocks, czy Jello Biafry z Dead Kennedys. Artystka zapisała odlew Hendrixa muzeum na chwilę przed swoją śmiercią w kwietniu 2022 roku.

Jak czytamy w oświadczeniu muzeum na Twitterze:

Z mieszanymi uczuciami smutku, ale i dumy chcemy ogłosić, że przed śmiercią Cynthia "Plaster Caster" Albritton postanowiła oddać odlew penisa Jimiego Hendrixa naszemu muzeum.

Polecamy

Albritton przedstawiła swoje dzieła po raz pierwszy w Nowym Jorku w 200 roku, a później pojawiały się też na innych wystawach. W 2001 roku była bohaterką dokumentu "Plaster Caster" autorstwa Jessiki Vilines.

Później Albritton rozszerzyła swoją działalność o męskich filmowców, a także żeńskie artystki, robiąc odlewy biustów Peaches, Karen O, czy Laetiti Sadie ze Stereolab.

Islandzkie Muzeum Fallusów zostało otwarte w 1997 roku przez Sigurðura Hjartarsona. Jest największym tego rodzaju przedsięwzięciem na świecie, mając w kolekcji penisy i genitalia m.in. wszystkich ssaków zamieszkujących Islandię, a także dużo gatunków spoza wyspy. Łącznie ekspozycji jest prawie 300.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.