Opener Festival dojdzie do skutku? Mamy oświadczenie organizatorów

Joanna Chojnacka
17.03.2020 09:55
Opener Festival|undefined Fot. shutterstock.com

Organizatorzy jednego z największych festiwali w Polsce - Openera, wydali oświadczenie w związku z szalejącym koronawirusem. Uspokoili swoich fanów. 

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce premier Mateusz Morawiecki zakazał imprez masowych na terenie całego kraju. W związku z kolejnymi zakażeniami i próbą powstrzymania rozprzestrzeniania choroby, również mniejsze imprezy przestały się odbywać. Akcja "Zostań w domu" mocno uderzyła w branżę rozrywkową. Artyści martwią się o swoją przyszłość, organizują koncerty online oraz apelują do swoich fanów o zakup ich merchu, co pozwoli im wyrównać straty poniesione podczas odwoływania tras.

Opener Festival dojdzie do skutku?

Z kolei fani muzyki na żywo nie przestają pytać, kiedy obowiązkowa dla wszystkich kwarantanna się skończy. Do rozpoczęcia największych festiwali w Polsce jak Pol'and'Rock czy Opener Festival zostało zaledwie kilka miesięcy, a chorych w naszym kraju przybywa.

Przeczytaj także

W związku z wątpliwościami swoich klientów i ogólnym niepokojem oraz rosnącą dezinformacją, organizatorzy Opener Festival postanowili wydać oficjalne oświadczenie.

Poinformowali oni, że obserwują wydarzenia w Polsce i na świecie oraz mają na uwadze szalejącą epidemię. Mimo to zapewnili, że prace nad wydarzeniem nadal trwają, jednak w formie zdalnej. Na razie nie podjęto decyzji o odwołaniu imprezy.

W tej chwili nie ma przesłanek świadczących o tym, że imprezy muzyczne zaplanowane za kilka miesięcy, w sezonie letnim, kiedy powróci ciepło, miałyby zostać odwołane.

W mediach społecznościowych Openera pojawił się także apel do fanów festiwalu o zachowanie zarówno bezpieczeństwa jak i rozsądku w tych trudnych dla wszystkich czasach. Organizatorzy imprezy podkreślili także, że podczas oczekiwania na letnie koncerty, powinniśmy przestrzegać zaleceń dotyczących walki z wirusem oraz wspierać się nawzajem.

Zobacz też: The Cure headlinerem na Open'er Festival 2020 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.