Paradise Lost prezentuje nowy singiel „The Longest Winter”

Maciej Koprowicz
07.07.2017 16:48
Paradise Lost prezentuje nowy singiel „The Longest Winter” Fot. Idols/Photoshot/REPORTER/East News

Legenda gotyckiego metalu ogłasza nadejście najdłuższej zimy. Nowy utwór Paradise Lost zapowiada piętnasty album studyjny Brytyjczyków.

Zespół udostępnił dziś w sieci nagranie promujące album zatytułowany „Medusa”, który trafić ma do sklepów 1 września 2017. Singel „The Longest Winter” poświęcony jest zagadnieniom z dziedziny ekologii. Lider Paradise Lost, Nick Holmes wyjaśnił, że do napisania utworu zainspirowały go doniesienia z obszaru skażonego po wybuchu reaktora atomowego w Czarnobylu. Teren, z którego ewakuowano wszystkich ludzi stał się domem dla dzikich zwierząt. Na facebookowym profilu grupy zamieścił notkę:

Przeczytałem historię o tym, jak dzika przyroda zaczęła rozkwitać na obszarze trzydziestu mil Strefy Wykluczenia po katastrofie w Czarnobylu w 1986, szczególnie populacja wilków. Miło było dowiedzieć się, że bez względu na to, jak ludzkość stara się rozpieprzyć planetę, bezpośrednio lub pośrednio, życie daje sobie radę na różne sposoby. Ale ludzie są ludźmi i ostatnio słyszałem, że już organizuje się wyprawy myśliwskie do Strefy Wykluczenia.

Na kanale wytwórni Nuclear Blast Records na YouTube obejrzeć można klimatyczne lyrics video do „The Longest Winter”:

Album „Medusa” zawierać będzie osiem utworów w wersji podstawowej i trzy dodatkowe w formie bonusów. 21 lipca 2017 Paradise Lost wystąpi jako gwiazda Metal Hammer Festival w Spodku w Katowicach, obok Marilyn Manson i Zeal & Ardor. Można spodziewać się, że Nick Holmes i Gregor Mackintosh przedstawią polskiej publiczności obok swoich najsłynniejszych utworów kilka nowości z nadchodzącego krążka.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.