Perkusiści The Police, Rush i Tool na wspólnym jam session

Muzycy zagrali na jednej scenie z jednym z twórców „South Park” i frontmanem Vertical Horizon. Zobaczcie, jak im wyszło!
Od czasu zakończenia ostatniej trasy koncertowej zespołu The Police w 2008 roku, perkusista kapeli, Stewart Copeland, zaprasza do swojego studia „Super Grove” wielu znakomitych gości, by wspólnie improwizować. Tym razem uczestnikami jam session byli Neil Peart z Rush, Danny Carey z Tool, Matt Stone, czyli współtwórca „South Park”, oraz Matt Scannell z Vertical Horizon. Na nagraniu pojawili się również Mike Dolbear, Thomas Lang, Dave Elitch i Aaron Sterling. Posłuchajcie efektu ich wyjątkowej współpracy, nazwanego „A Little More Noise”!
Stewart Copeland tajemniczo opisał film zamieszczony w serwisie YouTube...
Przybyło do nas trochę nowych bębnów, więc Peart i Carey przyszli żeby położyć na nich swoje ciężkie łapy. Scanell i ja graliśmy stare riffy, podczas gdy Stone uderzał w gong. Kilka dni później przyszło do mnie czterech innych perkusistów, którzy zagrali na instrumentach dętych. Pianino pojawiło się dzięki mojej późniejszej refleksji.
W trakcie ostatnich lat na jam sessions w „Super Grove” pojawili się między innymi: Ben Harper, Taylor Hawkins z Foo Fighters, Larry LaLonde z zespołu Primus i Les Claypool oraz Serj Tankian z System Of A Down.
Skąd wziął się pomysł na organizowanie i nagrywanie tego wydarzenia?
Mam trochę kolegów, którzy po prostu przychodzą do mnie i jammujemy. Spędzamy razem wspaniały czas, dużo się śmiejemy. Następnego ranka sprawdzam, co stworzyliśmy. Montuję materiał i tworzę z niego pojedyncze kawałki.
Tak po prostu... Jak Wam się podoba występ w gwiazdorskiej obsadzie?
Oceń artykuł