Perkusista Alter Bridge: Widzę szansę na powrót Creed

Robert Skowronski
25.11.2016 09:29
Perkusista Alter Bridge: Widzę szansę na powrót Creed Fot. kadr z wideo

Scott Phillips opowiedział serwisowi Antyradio.pl m.in. o tym, jak zespół przygotowuje koncertowe setlisty, a te każdego wieczoru są inne. Dowiedzieliśmy się także, że bębniarz nie wyklucza możliwości ponownego połączenia sił ze Scottem Stappem pod szyldem Creed.

Scott Phillips zdradził nam już szczegóły powstawania krążka „The Last Hero”. Dowiedzieliśmy się o tym, jak wyglądała praca w studiu czy też jak doszło do tego, że ostatecznie to „Show Me a Leader” został wytypowany jako pierwszy singiel promujący album.

Okres między wydaniem płyty „Fortress” a „The Last Hero” nie był szczególnie długi, bo wyniósł trzy lata. Jednak przez ten czas wiele wydarzyło się w życiu muzyków Alter Bridge. Mark Tremonti zdążył pochwalić się światu swoimi solowymi albumami „Cauterize” i „Dust”, z kolei Myles Kennedy koncertował ze Slashem promując krążek „World On Fire”. Niewątpliwie fakt, że gitarzysta i wokalista Alter Bridge wrócili z wycieczki związanej z działalnością na własną rękę do pracy w Alter Bridge, sprawił, że prace nad „The Last Hero” nabrały tempa:

Mark i Myles byli nieobecni przez większość 2015 roku, więc próby z Alter Bridge mogliśmy zacząć dopiero z początkiem 2016. Oczywiście pracowali nad swoimi partiami już od dawna, ale właściwych kształtów zaczęły nabierać, gdy udało nam się spotkać.

Okazuje się, że Scott Phillips również nie próżnował, gdy jego koledzy zajęli się solową karierą. W 2012 roku bębniarz wraz z wokalistą i basistą Sevendust oraz gitarzystą Tremontiego wydali płytę „Human” jako zespół Projected. Jest to jedyny album tego projektu, ale jak wyjawił Scott Phillips, możemy się już szykować na powrót kapeli:

Zdążyłem zarejestrować ścieżki perkusji na nową płytę. „Human” stworzyliśmy tak naprawdę dla samych siebie. John Connolly wrzucił ją na swój profil na Facebooku i na stronę, którą nigdy za bardzo się nie zajmowaliśmy. Był to projekt, w którym chciał wykorzystać swoje pomysły, ale pojawiły się nowe. Materiał jest już prawie gotowy, niedługo zaczniemy go miksować. Premiera będzie miała miejsce zapewne w 2017 roku, kiedy naszej czwórce uda się dopasować swoje grafiki i przez parę tygodni będziemy koncertować.

Wielu fanów zapewne czeka bardziej na nowe utwory od Creed. Okazuje się, że istnieje szansa na połączenie sił ze Scottem Stappem, a relacje między muzykami układają się całkiem dobrze. Perkusista opowiedział także jakie wspomnienia przywołuje pochodzący z 2004 roku numer „Breathe”, który ujrzał światło dzienne dopiero po upływie ponad dekady:

Chcecie poznać inny punkt spojrzenia na płytę „The Last Hero”? Sprawdźcie nasz wywiad z Brianem Marshallem, basistą grupy. Jeżeli zaś chcecie się dowiedzieć, jak było na koncercie Alter Bridge w Katowicach, to zapraszamy Was do zapoznania się z naszą relacją i galerią zdjęć z tego wydarzenia.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.