Petycja w obronie Pussy Melter3000 od Steel Panther zyskała więcej podpisów, niż petycja przeciwko

Olga Konarzycka
13.07.2018 14:04
Steel Panther|undefined Fot. Eastnews/MediaPunch/face to face/FaceToFace/REPORTER

Zaledwie dzień po powstaniu petycji mającej na celu wycofanie efektu dźwiękowego wymyślonego przez gitarzystę kapeli, Satchela, fani domagają się jego przywrócenia. Ponoć jest ich już dwa razy więcej niż przeciwników.

Gitarzysta Steel Panther, od dawna kojarzony jest z wieloma kontrowersyjnymi zachowaniami. Jednak ostatnio Satchel naraził się wielu kobietom. 9 lipca 2018 roku duńska firma TC Electronic rozpoczęła promocję nowego efektu dźwiękowego TonePrint, sygnowanego pseudonimem gitarzysty. O urządzeniu być może nie byłoby tak głośno, gdyby nie jego kontrowersyjna nazwa.

Kontrowersyjny efekt dźwiękowy gitarzysty Steel Panther

Okazało się, że Satchel wpadł na dość oryginalny pomysł i nazwał sprzęt… Pussy Melter. Z opublikowanej na stronie internetowej TC Electronics mogliśmy się nawet dowiedzieć co kierowało gitarzystą i producentami efektu. Otóż podczas spotkania z przedstawicielami Satchel miał podobno jeden wymóg, co do promowanego przez siebie urządzenia – „chciał, by brzmienie było tak mokre jak dziewczyny na koncercie”

Nie trzeba chyba dodawać, że Pussy Melter3000 od razu wywołał internetową burzę. Wielu nazywało nazwę seksistowską, zaś opis produktu wulgarnym i niepotrzebnym. Powstała nawet specjalna petycja w sprawie wycofania produktu, pod którą łącznie podpisało się około tysiąc osób.

Powstała petycja w sprawie wycofania urządzenia ze sprzedaży

I chociaż produkt faktycznie zniknął z oferty TC Electronics, niedługo po tym fakcie, głos postanowili zabrać obrońcy kontrowersyjnego pomysłu Satchela. Powstała więc kolejna petycja, która tym razem miała na celu przywrócenie sprzętu do sprzedaży. Mało tego, w ciągu 24 godzin przyciągnęła ona aż 2 razy więcej zwolenników niż poprzednia akcja. Osoby odpowiedzialne za jej stworzenie podkreślają jednak, że ich głównym motywem była zwykła ciekawość.

Petycja nie ma na celu w żaden sposób sprzeciwiać się ludziom zaangażowanym w stworzenie oryginalnej petycji, która doprowadziła do usunięcia produktu. Chcemy po prostu oszacować liczbę ludzi, która sprzeciwia się decyzji TC Electronics, aby usunąć produkt.

Satchel skomentował sprawę

Zastanawiacie się co o tym wszystkim sądzi sam zainteresowany? Otóż Satchel postanowił odnieść się do sprawy Pussy Melter za pośrednictwem Twittera. W opublikowanym 11 lipca 2018 roku poście w charakterystyczny dla siebie, żartobliwy sposób, zapowiedział zmianę nazwy efektu dźwiękowego na „bardziej poprawny politycznie”. Nowa nazwa urządzenia miałaby brzmieć… Butthole Burner.

Liczne kontrowersje w sprawie wymyślonej przez Satchela nazwą mogą być efektem popularności ruchu #MeToo. Przykre doświadczenia związane z przypadkami molestowania seksualnego nie ominęły również przedstawicielek branży muzycznej. W październiku 2017 roku Alice Glass oskarżyła lidera zespołu Crystal Castles o gwałt i znęcanie się. Natomiast Twiggy Ramirez, znany z zespołu Marylina Mansona usłyszał zarzut gwałtu.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.