Phil Anselmo po raz pierwszy na scenie po rasistowskim incydencie

Aleksandra Degórska
23.08.2016 10:39
Phil Anselmo po raz pierwszy na scenie po rasistowskim incydencie Fot. kadr z wideo

Od niechlubnego wydarzenia minęło pół roku i dopiero teraz muzyk zagrał koncert zastępując wokalistę Eyehategod. Zobaczcie, jak zaprezentował się przed publicznością.

W styczniu 2016 roku podczas koncertu z serii Dimebash 2016, który odbył się w hołdzie zastrzelonemu Dimebagowi Darrellowi z grupy Pantera, Phil Anselmo popełnił poważny błąd. Po wykonaniu utworu „Walk” uniósł rękę w nazistowskim geście i zakrzyknął „white power”. To poskutkowało falą krytyki ze strony wielu rockmanów, jak chociażby Robba Flynna z Machine Head. Co więcej odwołano również koncerty kapeli Anselmo - Down. 

Początkowo wokalista nie zamierzał nikogo przepraszać, jednak po jakimś czasie zmienił swoje zdanie i wytłumaczył się z całego incydentu.

W końcu muzyk pojawił się również na scenie. Stało się to podczas koncertu Eyehategod w Nowym Orleanie, gdy Phil Anselmo zastąpił wokalistę, który zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Zobaczcie, jak wokalista poradził sobie z repertuarem kapeli:

Jakie numery wykonał tego wieczoru zespół?

Setlista:

 1. Godsong
 2. New Orleans Is the New Vietnam
 3. Depress
 4. Jack Ass in the Will of God
 5. Revelation/Revolution
 6. Take as Needed for Pain
 7. Parish Motel Sickness
 8. 30$ Bag
 9. Lack of Almost Everything
 10. Medicine Noose
 11. Blank / Shoplift
 12. Sisterfucker (Part I)
 13. Sisterfucker (Part 2)
 14. Blood Money
 15. Agitation! Propaganda!
 16. Dixie Whiskey
 17. Methamphetamine
 18. Run It Into the Ground

Anselmo jest zadowolony z faktu, że mógł w ten sposób pomóc w trudnej chwili zespołowi:

Gdy nasi bracia z jednej z najbardziej wpływowych kapeli z Nowego Orleanu potrzebują mnie, jestem na to gotowy, na 100 %. To nie tajemnica, że uwielbiam kolesi z Eyehategod, zawsze ich wspierałem na dobre i na złe. Obecna sytuacja nie jest wyjątkiem. Z powodu problemów zdrowotnych Michaela D. Willimasa, na których musi się teraz skupić, zrobię co w mojej mocy, żeby go zastąpić.

Czyżby wokalista przeszedł przemianę i zostawił niechlubną przeszłość związaną z rasistowskim zachowaniem za sobą? Miejmy nadzieję, że Anselmo wyciągnął odpowiednie wnioski z całej tej sytuacji i na dobre wróci na scenę.

Jak oceniacie występ Phila Anselmo z Eyehategod?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.