Pierwszy zespół Chestera Benningtona nagrywa materiał z synem wokalisty

Joanna Chojnacka
13.02.2019 12:19
Chester Bennington|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Grupa Grey Daze, w której grał Chester Bennington zanim dołączył do Linkin Park wznawia działalność z synem nieżyjącego wokalisty.

Zanim Chester Bennington dołączył do składu Linkin Park, założył inną formację - postgrunge'owy Grey Daze. Kapela powstała w 1993 roku i działała przez 5 lat grając koncerty głównie w okolicach Phoenix. W 1998 roku Bennington opuścił grupę i chociaż jej drugi założyciel Sean Dowdell próbował kontynuować jej działalność to zespół nie odnotował większych sukcesów. 

Przeczytaj także

Grey Daze nagrywa stary materiał z synem Chestera Benningtona

Po niespodziewanej śmierci Chestera Benningtona w lipcu 2017 roku, muzyczny świat wstrzymał oddech. W branży nie zabrakło gorzkich refleksji na temat częstych samobójstw muzyków i osób, które odeszły ze świata zbyt wcześnie. Najwyraźniej także pierwszy zespół Benningtona, Grey Daze uznał, że mało popularny materiał z udziałem zmarłego muzyka zasługuje na wiele więcej uwagi, niż poświęcono mu do tej pory. Grupa zadecydowała, że z pomocą przyjaciół i rodziny Chestera ponownie nagra stary materiał. Co ciekawe, na wokalu będzie udzielał się 22-letni syn Benningtona, Jaime. Zespół opublikował na swoim Facebooku zapowiedź materiału:

Chester byłby bardzo dumny ze swojego syna.  Wczoraj wieczorem śpiewał w NRG Recording Studios, a jego głos jest świetny! Brzmi bardzo podobnie do swojego ojca, jesteśmy dumni, że możemy w tym wszystkim uczestniczyć.

Zobacz też: >>Shinoda opowiada, dlaczego Chester Bennington popełnił samobójstwo<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.