Płać kartami Sex Pistols!

Robert Skowronski
10.06.2015 14:53
Płać kartami Sex Pistols! Fot. sexpistolsofficial.com

Brytyjscy buntownicy końca lat 70. XX wieku, dla których monarchia równała się reżimowi, sami teraz wpadli w sidła systemu. Już niedługo będzie można płacić kartą Master Card z logo zespołu. Czy to jeszcze punk?

Karty kredytowe wydane zostaną przez Virgin Money - bank, którego właścicielem jest Sir Richard Branson. O ironio, poligrafia jednej z nich inspirowana będzie utworem „Anarchy in the U.K.”. Całości przyświeca hasło:

To czas dla konsumentów, by dorzucić do swoich kieszeni trochę buntu.

Branson jest właścicielem Virgin Group, do której należy też wytwórnia, która wydała jedyny album Sex Pistols, kultowy „Never Mind The Bollocks, Here's The Sex Pistols”. Powstaje pytanie na ile decyzja o wprowadzeniu kart kredytowych z nazwą zespołu należała do żyjących członków grupy, a na ile o wszystko zależało od umów i prawnych zapisów?

O pomyśle wydania kart Sex Pistols mówi Richard Branson:

To zespół-ikona i ważna część historii Virgin. Cieszę się, że zespół Virgin Bank postanowił to uczcić w ten sposób.

Więcej o swojej miłości miliarder mówi w filmie opublikowanym przez wspomnianą instytucję finansową:

Swoje trzy grosze w sprawie zabrała również Michele Greene, dyrektor banku od spraw kart:

Poprzez te produkty chcemy uczcić dorobek i różnorodność Virgin. Sex Pistols rzucił wyzwanie konwencjom i ustalił inne sposoby myślenia – tak samo jak my robimy dziś w naszej chęci wstrząśnięcia brytyjską bankowością.

Podobno Sex Pistols są za grubi, żeby się reaktywować. Teraz na obszerności z pewnością zyskają również ich portfele. John Lydon nie będzie musiał się już przejmować wydatkami na aplikacje telefoniczne.

Myślicie, że zespół można jeszcze traktować jako symbol buntu?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.