Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Gdzie i kiedy zostanie pochowany muzyk?

07.04.2021 11:43
Krzysztof Krawczyk Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Nieoficjalnie wiadomo, że pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się niedługo w Łodzi.

W poniedziałek, 5 kwietnia 2021, pojawiła się smutna wiadomość o śmierci Krzysztofa Krawczyka. Jeszcze tego dnia na swoim Facebooku zapraszał na swój recital w Sopocie z 1994 roku, który pokazywała TVP2. Muzyk zmarł dwa dni po powrocie ze szpitala, gdzie przebywał z powodu Covid-19. "Fakt" nieoficjalnie dowiedział się, kiedy i gdzie prawdopodobnie odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka.

Polecamy

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb artysty?

Wielu fanów zastanawia się, kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie słynnego muzyka. Jak podaje "Fakt", pogrzeb Krzysztofa Krawczyka ma mieć charakter państwowy i odbędzie się pod koniec bieżącego tygodnia. Msza zostanie odprawiona w bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Krawczyk ma być pochowany na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią. Jak na razie są to nieoficjalne informacje, które nie zostały potwierdzone przez rodzinę muzyka.

Polecamy

Krzysztof Krawczyk był nazywany "polskim Elvisem Presleyem". Na scenie muzycznej obecny był od prawie pięciu dekad. Wydał ponad 100 płyt - solowych i kompilacji. Jak podaje PAP, jego przygoda z estradą rozpoczęła się w 1963 roku, gdy zadebiutował w zespole Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął 10 lat później. Takie piosenki, jak "Pamiętam Ciebie z tamtych lat", "Jak minął dzień", "Byle było tak", "Parostatek", "Mój przyjacielu" zna kilka pokoleń Polaków.

W 2008 roku Krawczyk obchodził 45-lecie swej drogi artystycznej podczas Festiwalu Top Trendy w Sopocie. W październiku 2020 ze względów zdrowotnych i pandemii koronawirusa zawiesił całkowicie działalność artystyczną.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.