Powstanie film biograficzny o Sex Pistols. Głównymi postaciami nie będą muzycy

Joanna Chojnacka
28.03.2019 13:00
Sex Pistols|undefined Fot. EAST NEWS

Po sukcesie "Bohemian Rhapsody" o grupie Queen, pojawiają się kolejne pomysły na ekranizacje historii zespołów rockowych. Tym razem padło na punków z Sex Pistols.

Popularność filmu "Bohemian Rhapsody" o liderze Queen, Freddiem Mercurym nie spada. Twórcy zastanawiają się nawet nad kolejną częścią produkcji. Na fali sukcesu ekranizacji historii autorów hitów takich jak "We Are The Champions" czy "I Want To Break Free" zaczęły powstawać kolejne pomysły na filmy fabularne opowiadające o znanych muzykach. 22 marca 2019 roku miał swoją premierę "The Dirt" o Motley Crue. Z kolei 7 czerwca 2019 roku na ekranach kin pojawi się "Rocketman" o życiu i twórczości Eltona Johna.

Przeczytaj także

Powstanie film biograficzny o Sex Pistols

Kolejny film biograficzny o gigantach muzyki rockowej ma należeć do punków z Sex Pistols. Starlight Films z siedzibą w Wielkiej Brytanii deklaruje, że pracuje nad produkcją już od 1,5 roku.

Byliśmy pod wrażeniem sukcesu kasowego "Bohemian Rhapsody". To pokazuje, że ludzie chcą dostawać takie filmy.

Żadna data związana z premierą filmu nie została jeszcze potwierdzona, jednak producenci deklarują, że wkrótce rozpoczną casting do produkcji. Co ciekawe, w głównych rolach zobaczymy menadżera zespołu Malcolma McLarena i projektantke Vivienne Westwood. Para prowadziła w latach 70. sklep "Sex" w Londynie. Miał on olbrzymi wpływ na punkową subkulturę w Wielkiej Brytanii, a za jego pośrednictwem McLaren poznał Johnny'ego Rottena i jego zespół Sex Pistols.

Przeczytaj także

"Bohemian Rhapsody" był często krytykowany za niedokładne podejście do tematu i pobieżne potraktowanie historii Queen. Film o Sex Pistols może pokonać tę trudność, ponieważ zespół istniał zaledwie dwa i pół roku oraz ma na koncie jeden album studyjny. Twórcy uważają, że jego historia ma duże szanse zmieścić się i wyczerpać w standardowej długości filmie pełnometrażowym. 

Zobacz też: >>Sex Pistols: Kradliśmy sprzęt od Davida Bowiego<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.