Prince jako superbohater?

Robert Skowronski
24.09.2015 15:33
Prince jako superbohater? Fot. Amazon.com

Uniwersum komiksowych bohaterów nie zna granic. Okazuje się, że w 1991 roku jednym z nich był nawet Prince.

Składająca się z trzech zeszytów seria została wydana w Wielkiej Brytanii nakładem Titan Books. Następnie cykl doczekał się reedycji, która trafiła na rynek dzięki Piranha Music/DC Comics. Twórcami komiksów byli Dwayne McDuffie i Todd Loren. Panowie zaczerpnęli kilka rozwiązań z opowieści o Batmanie i tym samym przeobrazili Prince'a w superbohatera.

Komiksy można kupić na stronie Amazon.com. O czym opowiadał każdy z trzech zeszytów?

Rock 'N' Roll Comics: Prince

1 Fot. foto: Amazon.com

To w dużej mierze opowieść o początkach kariery Prince'a. Pod koniec historii dowiadujemy się o rywalizacji między bohaterem a Michaelem Jacksonem oraz o tym, że obaj muzycy pałają do siebie nienawiścią. Ilustratorami tego zeszytu byli Stuart Immonen i Lyndal Funkuson. Można go zdobyć w cenie 8,99 dolara.

Prince: Alter ego

2 Fot. foto: materiały prasowe

W tym odcinku Prince ratuje świat od czarnego charakteru, którym jest Spooky Electric i jego potrafiąca kontrolować umysły bestia. Bohater na kolejnych kartkach komiksu daje popis swoich umiejętności sztuk walki i rozprawia się z całym gangiem oprychów.

Prince and the New Power Generation: Three Chains of Gold

3 Fot. foto: Amazon.com

Historia częściowo oparta została na tekście utworu „Seven” z repertuaru Prince'a. Muzyk jest w trasie koncertowej i musi uratować księżniczkę Mayte przed złoczyńcami, którzy chcą ją skrzywdzić. W tym zeszycie wyczyny bohatera można porównać do tych, które znamy z przygód Jamesa Bonda, czy też Jasona Bourne'a. Komiks, którego ilustratorami są David Williams i Steve Carr, można zdobyć w cenie 17,95 dolara. 

Jak zeszyty z niesamowitymi przygodami Prince'a wyglądają w środku? Część obrazków z kart komiksu możemy zobaczyć dzięki opublikowaniu ich na Twitterze:

Ciekawe czy swoje egzemplarze posiada Chris Cornell, który musi być fanem artysty, skoro stworzył cover jego utworu „Nothing Compares 2 U”. Miłośnikom komiksów przypominamy, że powstały też zeszyty, których bohaterami są Acid Drinkers, Alice Cooper, Blur, Ozzy Osbourne, Metallica czy Pink Floyd.

Chcielibyście przeczytać komiksowe przygody Prince'a?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.