Radiohead nagra nową wersję „Lift”

Małgorzata Wierzejewska
18.06.2015 08:56
Radiohead nagra nową wersję „Lift” Fot. 0000494 / Reporter / East News

O tym, że zespół Radiohead zamknął się w studio, wiemy od jakiegoś czasu. Teraz wiemy też, nad jakim utworem obecnie pracuje. Jest moc!

Nowa płyta Radiohead jest w drodze. Tak przynajmniej twierdzą sami muzycy z zespołu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, świeżutki krążek od Radiohead trafi na sklepowe półki jeszcze w tym roku. To całkiem prawdopodobne, bo Jonny Greenwood zdradził właśnie, że grupa ma kilka gotowych utworów. A to nie koniec.

Okazuje się, że Radiohead pracuje też nad numerem „Lift”, który grał na koncertach w połowie lat 90 - tych:

Jonny Greenwood wyznał też, że Radiohead ma sentyment do kawałków, które grał dawno temu. Właśnie dlatego zespół decyduje się, aby ponownie brać je na przysłowiowy warsztat:

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale na każdym albumie Radiohead jest jakaś stara piosenka. Na przykład „Nude” na „In Rainbows”. Wcześniej nie mogliśmy jakoś odpowiednio zaaranżować tego kawałka. O to samo chodzi z „Lift”. Kiedy pomysł jest dobry, wszystko się układa tak, jak powinno. Nie ma znaczenia, w jakiej formie.

„Lift” jest pierwszym potwierdzonym kawałkiem, który znajdzie się na nadchodzącym, 9. studyjnym albumie Radiohead. Przypomnijmy, że dyskografia zespołu zamyka się na wydanym w 2011 roku krążku „The King of Limbs”.

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.