Radiohead naprawdę nagrywa!

Urszula Drabińska
20.11.2014 11:36
Radiohead naprawdę nagrywa! Fot. Daniele Dalledonne, CC BY-SA 2.0

Mieli nagrywać we wrześniu, ale coś się przeciągnęło. Na jakim etapie są teraz, ujawnił gitarzysta Jonny Greenwood.

Podczas rozmowy z BBC gitarzysta zdradził, że muzycy Radiohead są obecnie w studiu. Dodał, że to początek prac i jeszcze nie wiedzą, gdzie ich dźwiękowo poniesie na kolejnym albumie.

Mam wrażenie, że kiedy zaczynamy, wciąż nie wiemy, jak to robić. Do końca nie wiemy też, co robić. (...) Za każdym razem próbujemy i nagrywamy, jakbyśmy robili to po raz ostatni. Wydaje się, że to nie działa, więc rozmawiamy o różnych pomysłach i część z nich sprawdzamy.

Radiohead zapowiadał, że wejdzie do studia przed końcem roku i tak zrobił. Co prawda nie było to we wrześniu – frontman Thom Yorke i perkusista Phil Selway zajęci byli solowymi albumami, a Jonny Greenwood tworzeniem muzyki do filmu „Inherent Vice” – ale wygląda na to, że wszystko jest już na dobrej drodze do stworzenia 9. studyjnego albumu.

Chyba, że o cenny czas gitarzysty wciąż ubiegać się będą dziennikarze. Muzyk przez wywiad w BBC spóźnił się na spotkanie z kolegami z zespołu!

Jestem spóźniony, oni wszyscy już tam są.

Kilka minut później na szczęście udał się w końcu do studia nagraniowego.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.