Radiohead odcina się od filmu „Inherent Vice”

Urszula Drabińska
07.10.2014 11:30
Radiohead odcina się od filmu „Inherent Vice” Fot. 17Drew, CC BY 2.5

Jonny Greenwood szybko zareagował na niesprawdzone informacje mediów. Wyjaśnił, jak naprawdę ma się sprawa z piosenką Radiohead „Spooks”.

Gitarzyście Radiohead nie spodobały się wczorajsze doniesienia anglojęzycznych portali muzycznych. Na liście utworów do najnowszego filmu Paula Thomasa Andersona „Inherent Vice” pojawiła się nazwa „Spooks”. Media sugerowały, że chodzi o piosenkę Radiohead, którą zespół wykonał w Kopenhadze w 2006 roku.

Jonny Greenwood szybko odpowiedział portalowi pitchfork.com na Twitterze:

Poza tym to półprawda, nigdy nie wykonywaliśmy tego na żywo. Napisałem utwór na nowo i dałem Supergrass do zagrania. Jest dobry, ale nie za bardzo jest to rh!
greenwood-twitter

Portale szybko zaktualizowały informacje na swoich stronach. Greenwood nadal był niezadowolony:

Chodzi o jeden utwór. I w zasadzie o 2/3 składu Supergrass, więc nawet poprawka nie była poprawna.

Sprawa ze ścieżką dźwiękową do „Inherent Vice” się wyjaśniła, niestety z Radiohead – nie. Muzycy niby od połowy września siedzą w studiu nagraniowym, lecz my wciąż nie znamy żadnego świeżego kawałka.

Nowe utwory członków Radiohead

W oczekiwaniu na 9. studyjny album musimy się zadowolić solowymi dokonaniami muzyków grupy: solową płytą wokalisty Thoma Yorke’a „Tomorrow’s Modern Boxes” (do ściągnięcia z BitTorrent od 26 września 2014 roku) albo perkusisty Phila Selwaya „Weatherhouse” (premiera 7 października 2014 roku).

Wcześniej niż z następcą albumu „The King of Limbs” z 2011 roku zapoznamy się też z filmem „Inherent Vice” w reżyserii Andersona i ścieżką dźwiękową do niego, stworzoną w całości przez Jonny’ego Greenwooda.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.