Radiohead robi przerwę. „Zdejmiemy nasze radiowe głowy”

Maciej Koprowicz
10.07.2017 12:19
Radiohead robi przerwę. „Zdejmiemy nasze radiowe głowy” Fot. Andy Buchanan/AFP/EAST NEWS

Członkowie Radiohead po zakończeniu trasy promującej płytę „A Moon Shaped Pool” odpoczną od działalności grupy. Jej gitarzysta stwierdził, że w najbliższym czasie muzycy zajmą się swoimi solowymi projektami.

Zespół promuje swój dziewiąty studyjny album światową trasą koncertową, która objęła między innymi Open’er Festival w Gdyni. Kultowy brytyjski zespół rocka alternatywnego zagrał dla polskiej widowni 28 czerwca 2017. Tournee Radiohead po świecie zakończy się 19 lipca 2017 w izraelskim Tel Awiwie, a po tym występie muzycy zrobią sobie przerwę od działalności pod szyldem formacji.

O planach grupy na najbliższą przyszłość opowiedział w BBC gitarzysta Ed O’Brien. W audycji „TRNSMT” artysta zapytany o koncertowe plany na najbliższy rok, stwierdził: 

Zdejmiemy nasze radiowe głowy.

Muzyk dodał, że członkowie zespołu zamierzają w najbliższym czasie zająć się projektami na własny rachunek:

Czas, by każdy z nas wyszedł i porobił trochę własnych rzeczy.

Ed O’Brien szykuje na 2017 debiutancki album solowy. Wokalista i gitarzysta jego macierzystej grupy pracują natomiast nad muzyką filmową. Thom Yorke komponuje ścieżkę dźwiękową do filmu „Suspiria”, a Jonny Greenwood dostarczy muzykę aż do dwóch obrazów – „Phantom Thread” Thomasa Andersona i „You Were Never Really Here” z Joaquinem Phoenixem. Ostatnie dokonanie Radiohead, album „A Moon Shaped Pool” ukazał się 8 maja 2016.

Radiohead to jeden z najważniejszych zespołów w historii rocka alternatywnego. Uznanie dla grupy Thoma Yorke'a często okazywane jest przez fanów w osobliwej formie - niedawno na jej cześć nazwano gatunek mrówki. Od niedawna miłośnikiem muzyki Brytyjczyków jest też perkusista Metalliki, Lars Ulrich.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.