Rasta z Decapitated zaśpiewał na koncercie z... Łydką Grubasa [WIDEO]

Joanna Chojnacka
08.07.2019 11:50
Decapitated|undefined Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Podczas imprezy Rockowisko w Zwierzyńcu na jednej scenie pojawiła się Łydka Grubasa i Rasta z Decapitated. Wykonali wspólnie utwór "Szatan w lesie". 

Grupa Decapitated to jedna z najpopularniejszych polskich formacji wykonujących ekstremalną odmianę muzyki metalowej. Zespół jest jedną z kilku naszych najcenniejszych wizytówek za granicą jeśli chodzi o death metal. Mimo gatunku, w którym się specjalizują, muzycy często biorą udział w imprezach, na których są jedynymi lub nielicznymi reprezentantami swojego podwórka. Grupa nie stroni od studenckich juwenaliów, jest częstym gościem na Pol'and'Rocku i innych letnich imprezach plenerowych, gdzie może zaprezentować się publiczności z mniej hermetycznego środowiska. Jeden z ostatnich koncertów Decapów odbył się w Zwierzyńcu.

Decapitated i Łydka Grubasa -"Szatan w lesie"

W dniach 5-6 lipca 2019 roku odbyła się kolejna edycja festiwalu Rockowisko w Zwierzyńcu. Tegoroczna odsłona imprezy upłynęła pod znakiem polskiego metalu. Podczas wydarzenia na scenie mogliśmy zobaczyć Kata z Romanem Kostrzewskim, Virgin Snatch czy Decapitated. Pierwszego dnia Rockowiska na scenie pojawiła się również grupa Łydka Grubasa, laureaci tegorocznego Złotego Bączka. 

Przeczytaj także

Muzycy znani są z łączenia w swoich kompozycjach różnych gatunków muzycznych, przerysowywania ich oraz okraszania zabawnymi tekstami. Grupa wpisuje się w nurt kapel, które przez swoje "heheszki" nie są do końca akceptowane przez metalowe środowisko. Okazuje się jednak, że nie przeszkadza to wokaliście Decapitated, aby wystąpić z Łydką na jednej scenie. Stało się tak podczas pierwszego dnia wspomnianego Rockowiska, kiedy to Rasta wykonał z muzykami utwór "Szatan w lesie" ku niemałemu zaskoczeniu publiczności.

 

Zobacz też: Pol'and'Rock Festival 2019 [DATA, GDZIE, KIEDY, BILETY]

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.