Reakcje dzieciaków na System Of A Down: Ale oni wrzeszczą!

Maciej Koprowicz
19.03.2018 12:51
Reakcje dzieciaków na System Of A Down: Ale oni wrzeszczą! Fot. kadr z wideo

Kilkanaście lat temu Ormianie z Kalifornii byli idolami nastolatków. Czy i dzisiaj ich muzyka miałaby szansę przemówić do młodych słuchaczy?

Na przełomie XX i XXI wieku w tak zwanej „muzyce młodzieżowej” znacząco zmieniły się trendy. Kto mógł wcześniej przypuszczać, że w muzycznym mainstreamie zadomowi się metal? Oczywiście w jego nowoczesnej odmianie, z wpływami rapu i elektroniki, ale wciąż czadowej i agresywnej.

Mowa naturalnie o nu metalu. Linkin ParkKorn, Limp Bizkit czy Deftones byli idolami młodzieży w takim stopniu, w jakim dzisiaj są raperzy i wykonawcy pop. Trudno może to sobie dziś wyobrazić, ale plakaty metalowców w „Bravo” czy „Popcornie” były codziennością.

Do największych gwiazd gatunku należał również System Of A Down. Teoretycznie zespół powinien mieć najmniejszą szansę na sukces, ponieważ ze wszystkich gwiazd nu metalu był najbardziej ekstremalny, najbardziej ekscentryczny, najbardziej nietypowy. Szaleńcze wrzaski, słowa podawane z prędkością karabinu maszynowego, melodie rodem z kaukaskiej muzyki ludowej – to nie jest przepis na sukces w popie. A jednak się udało – Serja Tankiana, Darona Malakiana i spółkę uwielbiali nastolatkowie na całym świecie.

Ale od tamtych czasów minęło już kilkanaście lat. Czy dzisiejsze małolaty też mogłyby pokochać szaloną muzykę SOAD? Sprawdzili to twórcy kanału na YouTube o nazwie FBE, którzy w cyklu „Kids React To” sprawdzają reakcje dzieci na muzykę i teledyski znanych wykonawców muzycznych.

W reakcjach młodych krytyków na próbki twórczości Systemu dominuje… zaskoczenie. Szczególnie wokale Serja i Darona są dla nich zadziwiające: „ale oni wrzeszczą”, „ten zespół powinien się nazywać Krzyczący Zespół”, „gadają naprawdę szybko”. Generalnie jednak dzieciakom zespół przypadł do gustu. „To coś, co potrzebuje czasu, by się do tego przyzwyczaić” – stwierdza jedna z dziewczynek, ale jeden z chłopców dodaje: „To jest bardzo metalowe i podoba się!”. Sprawdźcie sami:

Wcześniej FBE sprawdził już reakcje na System Of A Down w wykonaniu… seniorów. Jeśli chcecie poznać więcej opinii dzieciaków, sprawdźcie, jak ocenili muzykę AC/DC, Guns N’ Roses, Nirvany, Iron Maiden, Queen, Red Hot Chili Peppers i Black Sabbath.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.