Reprezentantka Polski na Eurowizji 2020 komentuje odwołanie imprezy: Spełnił się najgorszy scenariusz

19.03.2020 12:48
Alicja Szemplińska|north Fot. Mateusz Jagielski/East News

Alicja Szemplińska postanowiła wydać oświadczenie w związku z odwołaniem Eurowizji 2020.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał odbyć się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie pod hasłem przewodnim „Open Up!”. Niestety impreza została odwołana z powodu koronawirusa. Decyzja została podjęta po konsultacjach z państwami uczestniczącymi w konkursie oraz gronem specjalistów. Eurowizja odbędzie się dopiero w 2021 i na razie nie wiadomo, czy w przyszłym roku zobaczymy tegorocznych reprezentantów poszczególnych krajów. Do Rotterdamu miała pojechać Alicja Szemplińska, która napisała oświadczenie w tej sprawie.

Reprezentantka Polski na Eurowizji 2020 komentuje odwołanie imprezy: Spełnił się najgorszy scenariusz

Reprezentantka Polski Alicja Szemplińska odniosła się do decyzji odwołania konkursu i na jej Facebooku oraz Instagramie możemy przeczytać:

Kochani! Spełnił się niestety najgorszy scenariusz i tegoroczna Eurowizja Rotterdam 2020 została odwołana. Powód jest wszystkim bardzo dobrze znany. Zdrowie jest jedno, więc dbajmy o nie jak potrafimy najlepiej! Teraz wracam do studia, aby nagrywać kolejne utwory i będę Was informować na bieżąco o postępie moich prac. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i ściskam w tym niełatwym dla nas czasie! Stay tuned – A

Przeczytaj także

Eurowizja jest kolejną wielką imprezą muzyczną, która została odwołana z powodu zagrożenia koronawirusem. Wcześniej zapowiedziano odwołanie Glastonbury Music Festival oraz Coachelli.

Zobacz także: Ogromne straty branży muzycznej z powodu koronawirusa. Znamy statystyki

 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.