Rob Halford chce stworzyć blackmetalowy projekt z Nergalem

Maciej Koprowicz
15.03.2018 11:51
Rob Halford chce stworzyć blackmetalowy projekt z Nergalem Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

To mogłoby być metalowe wydarzenie dekady! Wokalista Judas Priest zdradził, że chciałby nagrać coś z liderem Behemotha, a także z szefem Emperora, Insahnem.

9 marca 2018 do sklepów trafił 18. album studyjny Judas Priest, „Firepower”, na którym metalowcy z 50-letnim stażem brzmią jak pełni energii młodzieńcy. Zespół już niebawem ruszy w trasę koncertową, która obejmie także Polskę, ale jego frontman już myśli o tworzeniu nowej muzyki.

Tym razem Rob Halford chciałby nagrać coś poza macierzystym zespołem. Wokaliście marzy się… granie black metalu. Co więcej, chciałby on stworzyć muzyczne projekty ze słynnymi muzykami metalowymi z Europy – z Nergalem z Behemotha i Ihsahnem z Emperora.

W wywiadzie dla Noisey Halford powiedział:

Spotkałem ostatnio Nergala i powiedziałem do niego: „Wiesz, kocham taką muzykę jak twoja. Chciałbym spróbować czegoś takiego i zobaczyć, co z tego wyniknie”. To na razie mgliste plany, ale mam nadzieję, że naprawdę będzie szansa, by zrobić coś z Nergalem i coś z Ihsahnem. „Anthems To The Welkin At Dusk” to wielki album Emperora. Obaj są niesamowici – są władcami w swoich światach!

Nergal z radością odniósł się do słów Boga Metalu. Na swoim Instagramie napisał:

Skoro w naszej metalowej społeczności są takie dobre wibracje, to przyszłość nie zna żadnych pieprzonych ograniczeń, co nie?

Judas Priest – koncert w Polsce w 2018

Halforda z jego Judas Priest już niedługo zobaczymy na koncercie w Polsce – zespół zagra w Katowicach w Spodku 13 czerwca 2018. Tego samego wieczoru wystąpi także Megadeth. Bilety w cenach od 190 do 400 zł można zakupic na eBilet.pl.

Emperor na festiwalu Metalmania 2018 

W tym roku polska publiczność będzie mogła także podziwiać Ihsahna. Emperor będzie gwiazdą festiwalu Metalmania 2018, który odbędzie się w Spodku w Katowicach 7 kwietnia 2018. Wystąpią także m.in. Napalm Death, Xentrix, Terrordome, Inverted Mind, Wolfspider, Mekong Delta, Destroyer 666 i Shodan. Bilety do nabycia na eBilet.pl.

 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.