Rob Halford odniósł się do coming outu Andrzeja Piasecznego: "Potrzebujemy takich chwil"

05.07.2021 13:36
Rob Halford z Judas Priest Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Frontman Judas Priest skomentował coming out polskiego wokalisty, który wywołał szok u wielu fanów. Rob Halford zrobił to samo ponad 20 lat temu.

Rob Halford w 1998 w rozmowie z MTV przyznał się, że jest gejem. Muzyk niejednokrotnie podkreślał, że osoby homoseksualne nie powinny ukrywać swojej tożsamości, by mogły żyć w zgodzie z samym z sobą. Okazuje się, że doszły do niego słuchy o tym, że całkiem niedawno Andrzej Piaseczny również dokonał coming outu. Rob Halford skomentował decyzję polskiego wokalisty.

Polecamy

Rob Halford odniósł się do coming outu Andrzeja Piasecznego: "Potrzebujemy takich chwil"

W wywiadzie z magazynem Teraz Rock, wokalista Judas Priest skomentował coming out Andrzeja Piasecznego wyznając, że to bardzo dobra decyzja, bo nadal osoby homoseksualne spotykają się z objawami nietolerancji:

Właśnie się dowiedziałem, dziś czy wczoraj, że popularny polski piosenkarz Andrzej Piaseczny dokonał coming outu z powodu tego wszystkiego, co dzieje się w Polsce. Potrzebujemy takich chwil. Należę do tej części ludzkości, która cały czas musi stawiać czoło nietolerancji. (…) Nie można przestać mówić o uprzedzeniach i nie można przestać mówić o niesprawiedliwości.

Jeszcze w 2017 roku Rob Halfrod wyznał, że mimo upływu czasu i większej świadomości ludzi, wciąż spotyka się z nietolerancją:

Zawsze czułem, że gdy przestanę być nastolatkiem, będę miał dwadzieścia czy trzydzieści lat, będzie lepiej. Ale wcale nie jest. Wciąż Amerykę i mój kraj rodzinny czeka długa droga. W wielu częściach świata ludzie tacy jak ja są zrzucani z budynków, wieszani, tylko z powodu tego, kim są. To szalony świat, czyż nie?

Polecamy

Andrzej Piaseczny wydał 7 maja 2021 jubileuszowy album "50/50" i ostatnio podzielił się klipem do 2. singla "Miłość". W teledysku widzimy historię miłości mężczyzn, ojciec jednego z nich nie przyjmuje zaproszenia na ślub. Mimo wszystko, w klipie mamy happy end.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.