Rob Halford porównał Donalda Trumpa do Dartha Vadera

Maciej Koprowicz
28.03.2018 13:01
Rob Halford porównał Donalda Trumpa do Dartha Vadera Fot. Romana Makówka/Antyradio, Robin Alam/ISI/REX/Shutterstock/EAST NEWS, AP/EAST NEWS

Urzędujący prezydent USA nie należy do ulubieńców muzyków rockowych. Wokalista Judas Priest uważa, że Trumpowi zbyt blisko do Ciemnej Strony Mocy.

Urzędujący od 20 stycznia 2017 Donald Trump to jeden z najbardziej kontrowersyjnych prezydentów w historii Stanów Zjednoczonych. Ekscentryczny miliarder słynie z dosadnych, nie zawsze dyplomatycznych wypowiedzi, a także dość radykalnych pomysłów na odnowę swojego kraju i całego świata.

Kilka miesięcy temu na swoim Twitterze prezydent groził władzom Korei Północnej… nuklearnym guzikiem, co duża część amerykańskiej opinii publicznej, w tym Billie Joe Armstrong z Green Day uznała za skandal. Morrissey stwierdził, że gdyby miał guzik, który mógłby usunąć prezydenta, to by go wcisnął dla dobra ludzkości. Gwiazdy rocka w większości nie mają, delikatnie mówiąc, dobrego zdania o Donaldzie Trumpie.

Kolejny głos krytyczny na temat 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych usłyszeliśmy od Roba Halforda. Frontman Judas Priest jest Brytyjczykiem, ale mieszka w USA i jest zaniepokojony działaniami Trumpa. Uważa, że polityk ma zdecydowanie zbyt dużą władzę. „Newsweekowi” powiedział:

To straszne, że jedna lub kilka osób może mieć tak dużą kontrolę i dyktować tyle rzeczy. Z wielu powodów nie popieram Donalda Trumpa, ale podobne rzeczy dzieją się w różnych częściach świata. To bardzo niebezpieczne. Urodziłem się w 1951 roku, a wciąż dochodzimy do siebie po tych wszystkich rzeczach, które zrobił ten chory sukinsyn Adolf Hitler.

Władza prezydenta Stanów Zjednoczonych wydaje się Robowi wręcz nieograniczona, co uważa za bardzo niebezpieczne zjawisko. Artysta porównuje ją do Ciemnej Strony Mocy, którą dysponują Sithowie w filmach z cyklu „Gwiezdne wojny”.

Kiedy byłem dzieckiem, próbowałem zrozumieć sens świata. Myślałem: „Może za 10 lat nie będzie już tego wszystkiego”. Ale to nadal istnieje. To jak grożenie Mocą w „Gwiezdnych wojnach”. Zawsze gdzieś będzie jakiś Darth Vader, który będzie wszystko niszczył. Większość ludzkości chce żyć w pokoju, czyż nie?

Judas Priest - nowy album i koncert w Polsce

9 marca 2018 Judas Priest wydał swój 18., bardzo udany album „Firepower”. Zespół będzie promował go na koncercie w Polsce – zagra w Katowicach w Spodku 13 czerwca 2018. Tego samego wieczoru wystąpi także Megadeth. Bilety w cenach od 190 do 400 zł można zakupic na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.