Rob Halford tłumaczy fanom, dlaczego opuścił Judas Priest

Joanna Chojnacka
19.11.2018 16:54
Rob Halford - Judas Priest|undefined Fot. MAR/Capital Pictures/EAST NEWS

Lider Judas Priest opowiedział w wywiadzie, dlaczego opuścił zespół w 1992 roku oraz dlaczego wrócił do grupy po 11 latach nieobecności.

Podczas ostatniego wywiadu w The Animal House Radio Show, Rob Halford opowiedział o swoich wspomnieniach związanych z Judas Priest sprzed przeszło 25 lat. Przyznał dlaczego opuścił szeregi grupy i opowiedział o rozpoczęciu swojej solowej kariery z projektem Halford.

Dlaczego Rob Halford odszedł z Judas Priest?

W 1992 roku skład Judas Priest opuścił jego lider, Rob Halford. Po latach muzyk przyznał, skąd wzięła się ta decyzja, a także dlaczego wrócił do zespołu po 11 latach.

Myślę, że byłem na tym samym etapie, co wielu moich przyjaciół po fachu. To zabawne, że liderzy dużych zespołów mają tendencję do robienia swoich rzeczy, a potem wracania do miejsca, które jest nam przeznaczone.

Halford stwierdził, że to cena za kreatywność. Przez masę pomysłów jakie kołaczą się w głowie płodnym artystom, zawsze szukają oni kolejnych możliwości i ciekawych ścieżek kariery:

Ciągle czegoś szukam i za czymś tęsknię. Najbardziej ciekawi mnie, co wyjdzie z pracy z nowymi muzykami, z którymi nigdy wcześniej nie współpracowałem.

Lider Judas Priest wielokrotnie udowadniał, że jest otwarty na muzykę i młodych artystów. Muzyk występował już z azjatycką grupą Babymetal oraz przyznał, że chciałby kiedyś nagrać materiał z liderem Behemoth - Nergalem. Podobne wnioski Halford wysnuł po spotkaniu z Lady Gagą. Był tak zafascynowany talentem wokalistki, że podejrzewano nawet, iż jej głos może pojawić się na którymś z krążków Judasów.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.