Rob Halford z Judas Priest o swoich ulubionych młodych zespołach metalowych

Maciej Koprowicz
18.01.2018 10:36
Rob Halford z Judas Priest o swoich ulubionych młodych zespołach metalowych Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Nowy materiał Judas Priest brzmi tak świeżo, jak gdyby był stworzony przez młody zespół. Wokalista zespołu opowiedział o swoich ulubionych kapelach młodszej generacji.

18. album studyjny Judas Priest, „Firepower” trafi do sklepów 9 marca 2018. Choć brytyjscy metalowcy grają już od niemalże 50 lat, to w ogóle nie tracą energii, która rozpierała ich w latach 70. i 80. Wystarczy posłuchać pierwszego ujawnionego utworu z „Firepowera”, czyli „Lightning Strike”.

Sam Rob Halford uważa, że „Judasze” brzmią dziś jak młody, świeży zespół i na pewno nie jest w tym zdaniu odosobniony. Może dlatego, że jego zespół trzyma rękę na pulsie tego, co dzieje się w światowym metalu i czerpie inspirację także od młodszych kolegów?

Rob opowiedział „Metal Hammer Magazine” o młodszych zespołach, których jest fanem.

Myślę, że jesteśmy w świetnej formie. Oglądaliśmy, jak metal wyrasta z dwóch zespołów – nas i Black Sabbath – i to fantastyczne, że gdziekolwiek na świecie się wybierzesz, tam będą metalowe kapele wszystkich rodzajów.

Słucham Power Trip, naprawdę podoba mi się to, co robią, a w dodatku nawiązują do korzeni metalu w swojej twórczości. Uwielbiam Electric Wizard z Wielkiej Brytanii. Jest tak zróżnicowany, kocham go.

Jestem raczej typem fana klasycznego metalu, ale lubię zespoły takie jak In This Moment, z którymi ostatnio pracowałem nad utworem „Black Wedding”. Wszędzie na świecie metal jest w świetnej formie.

Posłuchajcie ulubionych zespołów Halforda:

Bóg Metalu cieszy się, że jego rodzinna Anglia znów ma coraz więcej do powiedzenia w świecie ciężkiego brzmienia.

Chciałbym zobaczyć, jak pojawia się jakiś naprawdę wielki zespół z Wielkiej Brytanii, który rośnie i zdobywa dominację. W Brytanii na scenie metalowej wciąż powstaje świetna muzyka, to wspaniałe.

Judas Priest, wciąż jeden z najlepszych brytyjskich metalowych zespołów, będzie można podziwiać na koncercie już 13 czerwca 2018 w Katowicach. Tego wieczoru wystąpi także Megadeth.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.