Roczna przerwa Biffy Clyro

Magda Słomka
02.12.2014 15:10
Roczna przerwa Biffy Clyro Fot. facebook.com

Muzycy stwierdzili, że potrzebują oddechu. Co będą zatem robić w 2015 roku?

Basista zespołu Biffy Clyro, James Johnston, zdradził, że artyści mają zamiar spędzić całe przyszłoroczne lato w studiu nagraniowym. Oprócz tego, będzie to „cichy” okres i nie planują grać zbyt wielu koncertów.

Nie lubimy znajdować się na oczach wielu widzów za długo. Ostatnia rzecz, której byśmy chcieli, to znudzenie naszymi osobami. Można więc nazwać 2015 rokiem przerwy. Nigdy nie wiesz, może zagramy gdzieś jakieś koncerty, ale będzie ich niewiele.

W takim razie co z kolejną płytą zespołu?

To przychodzi samo. Nie znajdujemy się w żadnym pędzie, jeśli coś nie jest perfekcyjne, nie wydamy tego. Ciężko pracujemy – mamy aż za dużo piosenek - co jest wspaniałe! Dobrze znajdować się właśnie w takim miejscu.

Trio rozpocznie pracę nad demówkami już w styczniu 2015 roku!

Zobaczymy na czym stoimy i w lecie wejdziemy do studia nagraniowego. Mamy naprawdę dużą partię piosenek.

Johnston zapytany o to, czy zespół wybrał już miejsce, w którym chce nagrywać nową płytę, odpowiedział, że jeszcze nie ma konkretów. Jednak z pewnością będzie to jakaś egzotyczna lokalizacja.

Zawsze staramy się uciec ze Szkocji, kiedy chcemy coś nagrywać. Jeździmy do miejsc różniących się od tego, w którym żyjemy na co dzień – ciepłych i słonecznych. Zobaczymy co się wydarzy.

Zobaczymy!

Jeśli tęsknicie za Biffy Clyro, posłuchajcie kawałka z ostatniej płyty Szkotów, „Opposites”, zatytułowanego „Biblical”.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.