Romantyczny Papa Emeritus zakłada kobiecy kościół w nowym klipie Ghosta

Maciej Koprowicz
25.08.2017 10:05
Romantyczny Papa Emeritus zakłada kobiecy kościół w nowym klipie Ghosta Fot. kadr z wideo, FaceToFace/REPORTER

Tobias Forge wącha kwiatki, rozdaje komunię i chrzci skąpo ubrane kobiety w teledysku do „He Is”.

Zamaskowani Szwedzi z Ghosta, ku rozpaczy true metali, z płyty na płytę brzmią coraz mniej metalowo.  Na ich ostatnim jak na razie albumie „Meliora” z 2015 roku pojawiły się nawet utwory, które mają już więcej wspólnego z popem, niż z muzyką rockową. Bezczelnie przebojowy „He Is” doczekał się właśnie teledysku.

Papa Emeritus zmienił drastycznie swój wizerunek, czego efekty widać na klipie. Zamiast szaty demonicznego papieża dziś nosi biały kostium, w którym bardziej przypomina operowego śpiewaka albo włoskiego uwodziciela z minionej epoki, niż kapłana szatana. Ale jak się okazuje, pozory mylą. W klipie do „He Is” Papa Casanova zakłada własny kościół, w którym mile widziane są wyłącznie piękne kobiety…

Papa osobiście odprawia liturgię, rozdaje komunię, a nawet udziela dziewczętom chrztu przez zanurzenie w rzece (warunek konieczny: brak stanika!). Za to faceci, którzy chcą wstąpić do jego kościoła, mają przerąbane… Zobaczcie, jak wygląda wizja idealnego kościoła według Ghosta:

Mało który zespół tak bardzo dzieli fanów rocka, jak Ghost. Szwedzi mają tyle samo fanów, co hejterów. Ci pierwsi uwielbiają ich za doskonałą zabawę heavymetalową konwencją, a także po prostu za dobre piosenki. Najsłynniejszym sympatykiem Ghosta jest James Hetfield z Metalliki. Z kolei wśród antyfanów jest Kerry King, któremu nie podoba się muzyka zespołu. Lider Slayera chwali jednak pomysł Szwedów na siebie. Zespół występuje wyłącznie w maskach i skrzętnie ukrywa prawdziwą tożsamość, choć ostatnio Papa Emeritus oficjalnie zdemaskował się jako Tobias Forge.

 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.