Royal Blood eksperymentuje w nowym singlu "Limbo": "To nasz najbardziej ambitny i dziki utwór"

26.03.2021 13:00
Zespół Royal Blood Fot. shutterstock.com

Royal Blood udostępnił nowy singiel "Limbo" zapowiadający nadchodzący krążek. Jak prezentuje się ten kawałek?

Nie możecie się doczekać nowej płyty Royal Blood? My też! Zespół właśnie podzielił się kolejnym kawałkiem z nadchodzącej płyty "Typhoons", która ukaże się 30 kwietnia 2021. Dotychczas poznaliśmy utwory "Trouble's Coming" oraz "Typhoons". Jak brzmi najnowszy singiel duetu?

Polecamy

Royal Blood udostępnił nowy singiel "Limbo" z nadchodzącej płyty "Typhoons"

Kiedy Mike Kerr i Ben Thatcher zaczęli pracę nad nowym albumem, dokładnie widzieli, co chcą stworzyć. Postanowili wrócić do korzeni, do muzyki, którą grali zainspirowani takimi artystami jak Daft Punk, Justice czy Phillipe Zdara z Cassius. Ponadto, tak jak przy debiucie, chcieli wrócić do podstaw, do ekscytującego, surowego i oryginalnego grania. Trzeba przyznać, że nowe single Royal Blood są dosyć taneczne jak na ten duet. Posłuchajcie najnowszego kawałka "Limbo".

Duet tak wypowiedział się na temat utworu "Limbo":

Bez dwóch zdań jest to najbardziej ambitna i dzika piosenka, jaką kiedykolwiek pozwoliliśmy sobie stworzyć.

Royal Blood postanowił sam wyprodukować większość nadchodzącej płyty "Typhoons". Wyjątek stanowi kawałek "Boilmaker", przy której pracował Josh Homme z Queens of the Stone Age. Ponadto wielokrotny laureat Grammy, Paul Epworth, wyprodukował "Who Needs Friends" oraz pomagał przy utworze "Trouble's Coming".

Album "Typhoons" dostępny jest już w pre-orderze. Album dostępny będzie w formacie cyfrowym, na winylu oraz na CD. W oficjalnym sklepie Royal Blood kupić można ekskluzywną wersję z bonusowym 7-calowym singlem (z dodatkowym utworem "Space"), picture diskiem oraz kasetami.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.