SOAD i Chino Moreno toksycznie na Rock in Rio

Justyna Kierzkowska
26.09.2015 15:26
SOAD i Chino Moreno toksycznie na Rock in Rio Fot. kadr z wideo

Muzycy zagrali wspólnie jeden z utworów grupy na festiwalu rockowym w Rio de Janeiro 24 września 2015 roku. Jak artyści brzmieli razem w numerze „Toxicity”?

System of a Down wystąpił na brazylijskim festiwalu Rock in Rio. Podczas wydarzenia, które trwało blisko dwie godziny, grupa zaprosiła na scenę Chino Moreno. Wokalista zespołów Deftones i Team Sleep zagrał razem z muzykami w przedostatnim kawałku setlisty, „Toxicity”, a Daron Malakian nazwał muzyka „przyjacielem i długoletnim bratem SOAD”.

Chociaż we wrześniu 2015 roku na koncercie w Chicago grupa musiała przerwać granie z powodu obrażeń fanów, to podczas występu w Rio de Janeiro gitarzysta ponownie zachęcał publiczność do „ruszenia w pogo”. 

Jak wyszła muzykom System of a Down i Chino Moreno współpraca w Brazylii?

Singiel „Toxicity” znalazł się na drugim albumie grupy pt. „Toxicity” wydanym w 2001 roku. Słowa do utworu wspólnie stworzyli Serj Tankian, Daron Malakian i Shavo Odadjian.

Sprawdźcie, co jeszcze zagrał System of a Down w Rio de Janeiro.

Setlista

 1. I-E-A-I-A-I-O
 2. Suite-Pee
 3. Attack
 4. Prison Song
 5. Know
 6. Aerials
 7. Soldier Side - Intro
 8. B.Y.O.B.
 9. Soil
 10. Darts
 11. Radio/Video
 12. Hypnotize
 13. Temper
 14. CUBErt
 15. Needles
 16. Deer Dance
 17. Bounce
 18. Suggestions
 19. Psycho
 20. Chop Suey!
 21. Lonely Day
 22. Question!
 23. Lost in Hollywood
 24. Vicinity of Obscenity
 25. Forest
 26. Cigaro
 27. Toxicity
 28. Sugar

System of a Down jest aktualnie w trasie koncertowej. 20 listopada 2015 roku minie równo 10 lat, od kiedy zespół wydał swoją ostatnią studyjną płytę - „Hypnotize”. W marcu 2015 roku Odadjian podczas wywiadu przyznał, że wraz z pozostałymi członkami grupy napisał już kilka nowych utworów i jest duża szansa, że jeszcze w tym roku SOAD wejdzie do studia na nagrania.

Ponieważ w 2015 roku mija dokładnie 100 lat od ludobójstwa Ormian podczas I wojny światowej, muzycy zorganizowali specjalną minitrasę koncertową „Wake Up The Souls”. Serj Tankian wyjaśnił, że chce, aby sprawa trafiła w końcu przed sąd. Zespół wziął też udział w memoriale poświęconym ofiarom ludobójstwa w Armenii. 

Jak Wam się podoba „Toxicity” w wersji z Rock in Rio?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.