Slash i Nikki Sixx wspominają trasę Guns N' Roses z 1987 roku

Jakub Gańko
24.05.2016 12:06
Slash i Nikki Sixx wspominają trasę Guns N' Roses z 1987 roku Fot. Scott Penner, CC BY-SA 2.0 + Byron Purvis / AdMedia / Capital Pictures / East News

Muzycy wypowiedzieli się na potrzeby dokumentu „It's So Easy and Other Lies” poświęconego Duffowi McKaganowi.

Już 27 maja 2016 roku w wybranych kinach na terenie Stanów Zjednoczonych rozpoczną się pokazy filmu dokumentalnego „It's So Easy and Other Lies” opartego na bestsellerowej książce pod tym samym tytułem. Jego reżyserem jest Christopher Duddy, który pracował wcześniej przy efektach specjalnych do filmów „Terminator 2”, „Pamięć absolutna” czy „Prawdziwe kłamstwa”.

W związku ze zbliżającą się premierą obrazu o basiście Guns N' Roses, udostępniono kolejny fragment, tym razem z udziałem Nikkiego Sixxa i Slasha, którzy opowiadają o początkach ekipy Axla Rose'a. Współzałożyciel Motley Crue od pierwszych chwil był pod wielkim wrażeniem nowo rodzącej się legendy twórców „Appetite for Destruction”.

Poszedłem ich zobaczyć na żywo i krzyknąłem tylko: „Wow! To się nazywa nastawienie!”. Słychać było, że grali prosto z serca. Chciałem zabrać tych gości w trasę. Było czuć, że będą wielcy. Byli dokładnie tacy jak my, dopiero dorastali. Dajmy im spokój. Tak jak Ozzy Osbourne dał nam spokój.

W ten sposób Guns N' Roses trafił na wspólne tournée u boku jednego z najbardziej szalonych zespołów w historii rocka - a już chwilę później sam ubiegał się o ten tytuł. Równie ciepłe wspomnienia z tego okresu ma Slash, który także wypowiedział się specjalnie na potrzeby „It's So Easy and Other Lies”.

Ta konkretna trasa była niesamowita ze względu na dwie kapele z piekła rodem, które wyjechały razem z Los Angeles. Jedna odnosiła już sukcesy od jakiegoś czasu, a druga dopiero zmierzała na szczyt. Pochodziliśmy z tych samych, niewdzięcznych okolic Los Angeles i znaliśmy się, więc to było naprawdę czadowe.

Tymczasem już w sierpniu 1988 roku Guns N' Roses uświadomił sobie, że jest już na najlepszej drodze do sławy. To właśnie wtedy do zespołu dotarli przedstawiciele wytwórni płytowej, by go poinformować, że jego debiut - pierwotnie nie cieszący się zbyt dużym powodzeniem - trafił na pierwsze miejsce listy sprzedaży. O tej sytuacji również dowiemy się od Duffa McKagana w nowym filmie.

Pełny fragment promujący obraz znajdziecie poniżej:

„It's So Easy and Other Lies” będzie łączył wypowiedzi samych muzyków z fragmentami występu, jaki basista Guns N' Roses dał w Seattle w 2013 roku w związku ze swoją książką. Wydarzenia, o których mowa w jego historii, zostaną ukazane za pomocą specjalnie przygotowanych animacji. Oto oficjalny zwiastun filmu:

Czekacie na dokument Duffie McKaganie i Guns N' Roses?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.