Sleep opublikował nowy, 17-minutowy utwór „Leagues Beneath”

Maciej Koprowicz
24.05.2018 13:57
Sleep opublikował nowy, 17-minutowy utwór „Leagues Beneath” Fot. kadr z wideo

Legendarny zespół stonerrockowy powrócił po 20 latach z nową płytą. Nie zwalnia tempa – właśnie opublikował zupełnie nowy kawałek, który jest potężną dawką muzycznego haju.

Grupa Sleep z San Jose w Kalifornii to obok Kyuss i Fu Manchu najsłynniejszy zespół nurtu stoner. Muzykę Amerykanów określa się również jako doom metal, z tym, że całkowicie skąpany w oparach kanabisowego dymu. Znakami rozpoznawczymi zespołu są bowiem gęste, psychodeliczne brzmienie oraz liczne nawiązania do marihuany w tekstach i oprawie graficznej płyt.

Zespół działał w latach 1990-1998. Reaktywował się w 2009 roku, ale przez kilka lat milczał nagraniowo. Dopiero 2014 wydał singiel „The Clarity”, a 20 kwietnia 2018 – data absolutnie nieprzypadkowa – ukazał się czwarty album studyjny Sleep, „The Sciences”.

Na płytę trafiło zaledwie 6 utworów, ale 3 z nich trwają przeszło 10 minut. Takie długości kawałków to dla Sleep normalka. Potwierdza to najnowszy utwór zespołu, „Leagues Beneath”, trwający 16 minut i 44 sekundy. Posłuchajcie: 

Sleep - nowy album „The Sciences”

Wydany 23 maja 2018 nowy utwór Sleep nie pochodzi z albumu „The Sciences” – jest samodzielnym nagraniem. „The Sciences” to pierwszy album formacji od 2003 roku, kiedy pierwszy raz oficjalnie ukazał się album „Dopesmoker”. Pierwotnie ukazać się miał jako „Jerusalem” w 1999, ale ówczesna wytwórnia Sleep odmówiła jego wydania. Mimo tych perturbacji wydawniczych materiał zyskał kultowy status i dziś uchodzi za klasyczny album stonerowy.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.