Sobowtórowi Morrisseya obrywa się za poglądy jego „pierwowzoru”

Maciej Koprowicz
03.07.2018 13:21
Sobowtórowi Morrisseya obrywa się za poglądy jego „pierwowzoru” Fot. Mike Gray/LFI/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Johnny Turner, wokalista tribute bandu The Smiths coraz częściej musi świecić oczami za swojego idola.

Morrissey to postać, obok której trudno przejść obojętnie. Od 35 lat zdobywa serca fanów na całym świecie bardzo emocjonalnymi piosenkami o poetyckiej głębi, a jednocześnie szokuje swoimi bezkompromisowymi wypowiedziami, którymi naraził się już wielu środowiskom.

W ostatnich latach wielu fanów The Smiths ma poczucie, że mocno rozminęło się z byłym wokalistą swojego ukochanego zespołu pod względem ideologicznym. O ile jadowite komentarze pod adresem mięsożerców, polityków i celebrytów z ust Moza nikogo nie dziwią, to niejeden wielbiciel tego artysty z niepokojem słucha tego, co ma do powiedzenia na temat Brexitu i imigracji.

Morrissey uważa wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej za „wspaniałe”, a władze swojego kraju krytykuje za polityczną poprawność i brak zdecydowanych kroków w kwestii imigracji z innych kontynentów. Wokalistę szczególnie zdaje się niepokoić imigracja do Anglii mieszkańców Bliskiego Wschodu i muzułmańskich krajów Azji. Lewicowcom, którzy nazywają go rasistą odpowiada, że Adolf Hitler też był lewakiem, a on po prostu mówi, to co myśli.

Nie jest dziś łatwo być fanem Morrisseya, a wie coś o tym Johnny Turner, sobowtór Morrisseya, który wciela się w niego w tribute bandzie jego macierzystego zespołu o nazwie The Smiths Ltd. Gazecie „Manchester Evening News” mówił:

To zaczyna też mnie dotykać. Ktoś napisał na naszej stronie pytanie, czy pomiędzy piosenkami wygłaszam polityczne tyrady, a ktoś inny zapytał, czy jeśli udaję Morrisseya, to czy mam takie same poglądy, jak on.Takie komentarze nie są warte odpowiedzi, one tylko dolewają oliwy do ognia.Dla nas, jako dla tribute bandu, chodzi tylko i wyłącznie o muzykę i celebrację muzyki The Smiths.

„The Smiths. Piosenki o twoim życiu” - pierwsza polska biografia The Smiths

20 kwietnia 2018 swoją premierę miała książka „The Smiths. Piosenki o twoim życiu” autorstwa redaktora Antyradio.pl, Macieja Koprowicza. To pierwsza w Polsce biografia zespołu Morrisseya i Johnny'ego Marra. Wydawcą książki jest Zima Records, a jej patronem medialnym jest Antyradio.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.