Soundgarden i wyjątkowa książka od fanów

Robert Skowronski
19.05.2015 14:58
Soundgarden i wyjątkowa książka od fanów Fot. materiały prasowe

Setki stron, fotografii i publikacji dokumentujących działalność Soundgarden z lat 2010-2013. Wszystko zebrane w całość przez oddanych słuchaczy w postaci obszernej książki. Zobaczcie co znalazło się w środku.

Publikacja nosi tytuł „Photofantasm Soundgarden: Nudedragons To King Animal" i można ją zamówić poprzez stronę wydawnictwa za 99,95 dolarów pod adresem photofantasm.com. Ilość sztuk jest jednak ograniczona do 1000 kopii.

Choć jako autorzy widnieją Jaye i Mike English, to jest to praca zbiorowa, nad którą pracowało ponad 300 osób z około 30 państw. Dzięki nim udało się zebrać szeroką dokumentację składającą się z wywiadów, recenzji, zdjęć oraz wszelkich grafik i anegdot umieszczonych na 592 stronach. Zajrzyjmy na karty tego fanowskiego wydawnictwa.

soundgarden1
soundgarden2
soundgaren3

Jaye i Mike English, to małżeństwo, które zainicjowało powstanie „Photofantasm Soundgarden: Nudedragons To King Animal". Tak mówią o procesie powstawania książki:

Potrzeba nam było mnóstwo pasji i kilku lat, by nawiązać współpracę z fanami i artystami z całego świata i jednocześnie zachować autentyczność planowanego wydawnictwa. Cieszymy się, że stworzyliśmy wspólnie historię i możemy się nią podzielić. Dziękujemy wszystkim za pomoc! 

Publikacja zawiera rozdział poświęcony pamięci zmarłej na raka Tiffany Patterson Gross - wielkiej fanki twórczości zespołu z Seattle. Wpływy z internetowej sprzedaży książki zostaną przeznaczone na Canary Foundation. Instytucja ta zajmuje się finansowaniem badań dotyczących wczesnego rozpoznawania nowotworu.

Czekamy tymczasem na nowa płytę Soundgarden, która według słów Kima Thayila, gitarzysty grupy, ma się ukazać w 2016 roku.

Czy skusilibyście się na zakup tego jedynego w swoim rodzaju książkowego albumu?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.