Soundgarden zapowiedział koncertówkę z wcześniej niepublikowanym materiałem. Jakie utwory pojawią się na płycie?

22.05.2019 11:24
Soundgarden|undefined Fot. materiały prasowe

Zespół postanowił spełnić prośby fanów i wyda koncertówkę nagraną jeszcze w 2013 roku. Jak prezentuje się tracklista nadchodzącej płyty Soundgarden?

Soundgarden wspólnie z The Chris Cornell Estate zapowiedział wydawnictwo "Soundgarden: Live from the Artists Den". Premiera zaplanowana jest na 26 lipca 2019. The Artists Den to renomowana seria koncertów w kameralnych i nietypowych projektach.

Soundgarden zapowiedział koncertówkę z wcześniej niepublikowanym materiałem

17 lutego 2013 Soundgarden zakończył wyprzedaną zimową trasę koncertową promującą "King Animal", pierwszy album studyjny grupy po ponad 16-letniej przerwie, za sprawą występu "Live from the Artists Den" zarejestrowanym w słynnym Wiltern w Los Angeles. Ku zadowoleniu publiczności zespół połączył w setliście nowe utwory z klasykami oraz utworami, które nieczęsto pojawiały się na koncertach.

Fani formacji od dawna domagali się oficjalnego wydawnictwa z tego występu. Niemal 2,5-godzinny występ zawiera 29 utworów, w tym 21 takich, które nigdy wcześniej nie pojawiły się na koncertowych wydawnictwach Soundgarden - "Blind Dogs" zespół zagrał po raz pierwszy w karierze.

Przeczytaj także

Sześć lat po zarejestrowaniu, "Soundgarden: Live from the Artists Den" ukaże się w kilku formatach. Super Deluxe box będzie zawierał koncert zarejestrowany w dźwięku 5.1 surround stereo na Blu-rayu oraz ponad pół godziny materiałów dodatkowych, cztery 180-gramowe winyle, 2CD, 40-stronicową książkę, litografię i replikę przepustki artist all-access z koncertu. Ponadto przewidywane są wersje 4LP, Blu-ray i 2CD

Vicky Cornell w imieniu Chris Cornell Estate przyznaje: 

To był wyjątkowy koncert i doskonale pamiętam radość Chrisa z tamtego wieczoru. Cieszę się, że fani będą mogli powrócić do tej nocy.

„Soundgarden: Live from the Artists Den” – tracklista:

CD1:

 1. Incessant Mace
 2. My Wave
 3. Been Away Too Long
 4. Worse Dreams
 5. Jesus Christ Pose
 6. Flower
 7. Taree
 8. Spoonman
 9. By Crooked Steps
 10. Blind Dogs
 11. Rowing
 12. Non-State Actor
 13. Drawing Flies
 14. Hunted Down
 15. Black Saturday
 16. Bones Of Birds
 17. Blow Up The Outside World

CD2:

 1. Fell On Black Days
 2. Burden In My Hand
 3. A Thousand Days Before
 4. Blood On The Valley Floor
 5. Rusty Cage
 6. New Damage
 7. 4thOf July
 8. Outshined
 9. Black Hole Sun
 10. Ty Cobb
 11. Slaves & Bulldozers
 12. FeedBacchanal

Tak prezentuje się nadchodzące wydawnictwo od Soundgarden:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Śmierć Chrisa Cornella

Wokalista Soundgarden popełnił samobójstwo w maju w 2017. Raport toksykologiczny wykazał, że w organizmie Cornella znajdowało się sporo substancji, które występują w lekach na receptę.  Vicky Cornell, wdowa po muzyku, postanowiła zamówić pomnik w Seattle. Twórcą rzeźby jest Nick Marra, który odwzorował Cornella uwzględniając jego charakterystyczny styl ubierania oraz umieszczając w jego rękach ulubioną gitarę. 

 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.