Spałam z gwiazdą rocka. 10 słynnych groupies

Robert Skowronski
14.05.2015 17:32
Spałam z gwiazdą rocka. 10 słynnych groupies Fot. SANCHEZ., Flickr.com

„Za mundurem panny sznurem", ale jeszcze większym za muzykami rockowymi. Niektóre dziewczyny uczyniły z tego swoje hobby, a nawet sposób na życie. Za czasów swojej młodości mogły w rubryczce z zawodem wpisać: groupie.

Dziś moglibyśmy to nazwać stalkingiem, ale gdy w latach 60. narodziło się to zjawisko ukuto na nie inny termin. Groupies wciąż jeździły za swoimi idolami, aby móc ich uwieść i dopisać do zdobyczy w swoim erotycznym CV. Uwielbienie i zachwyt mieszało się niebezpiecznie z obsesją. Być może dziś nie usłyszelibyśmy niektórych szalonych historii muzyków z życia w trasie, gdyby nie te dziewczyny.

1. Cynthia „Plaster Caster" Albritton

Partnerzy: Jimi Hendrix, Jello Biafra (Dead Kennedys), Pete Shelley (Buzzcocks)

Jej przydomek ma korzenie w „artystycznej pracy" polegającej na robieniu odlewów penisów gwiazd rocka. Pierwszy wykonany eksponat zawdzięczała spotkaniu z Jimim Hendrixem. Gdy jej „sztuka" stała się bardziej znana Cynthię odwiedził Frank Zappa, który wprowadził ją w muzyczny światek Nowego Jorku. On sam nie zdecydował się na uwiecznienie w dentystycznym amalgamacie swojego przyrodzenia.

Kobieta z reguły obsługuje gwiazdy z koleżanką, bo jednoczesne podtrzymanie obiektu w zwodzie i zrobienie idealnego odlewu jest zbyt trudne. Zespół Kiss jedną ze swoich piosenek o tytule „Plaster Caster" poświęcił właśnie Cynthii.

cynthia Fot. foto: makeloveflying, Tumblr.com

2. Connie Hamzy

Partnerzy: zespół Van Halen i ZZ Top, Neil Diamond, Gene Simmons (Kiss), Geddy Lee (Rush), Buddy Rich, Don Henley (Eagles)

„Słodka Connie", bo taki przydomek do niej przylgnął, do dziś szczyci się tym, że zaciągnęła do łóżka prawie każdego muzyka i technicznego, który pojawił się w Arkansas. Ilu ich było? Mówi się o liczbie między 700 a 1000. Hamzy musiała wydać fortunę na bilety na koncerty! Okazuje się jednak, że nigdy nie przeznaczyła na to złamanego centa. Zaproszenia na występ i backstage, które dostaje również dziś, zawsze trafiały do niej za darmo.

Wśród swoich najciekawszych erotycznych przygód wymienia: podniebne igraszki w samolocie i stosunek przy użyciu banana. Connie również doczekała się dedykowanej jej piosenki. Nazywa się ona „We’re an American Band", a stworzył ją zespół Grand Funk.

connie humzy Fot. foto: sexdrugsandgroupies, Tumblr.com

3. Pamela Des Barres

Partnerzy: Jim Morrison (The Doors), Mick Jagger (The Rolling Stones), Jimmy Page (Led Zeppelin), Keith Moon (The Who), Nick St. Nicholas (Steppenwolf)

Najwięcej znajomości udało jej się zawrzeć w okresie, kiedy była opiekunką dzieci Franka Zappy. Jej pierwszą miłością, jeszcze za nastoletnich czasów był Mick Jagger. Po latach plakaty na ścianach zastąpiła intymnym spotkaniem z wokalistą.

Pamela jest znana w świecie również dzięki swoim pikantnym wydawnictwom książkowym, w których opisuje swoje łóżkowe przygody z gwiazdami. Na rynku pojawiły się takie pozycje jej pióra, jak: „I'm With the Band" czy „Let’s Spend the Night Together: Backstage Secrets of Rock Muses and Supergroupies".

des barres Fot. foto: Missa, Flickr.com

4. Bebe Buell

Partnerzy: Mick Jagger (The Rolling Stones), Iggy Pop, David Bowie, Jimmy Page (Led Zeppelin), Steven Tyler (Aerosmith), Elvis Costello

Słynna groupie, playmate magazynu „Playboy", ale co najważniejsze matka Liv Tyler - owocu romansu z wokalistą Aerosmith. Młoda Liv długo żyła w przekonaniu, że jej ojcem jest inny muzyk, Todd Rundgren. Bebe Buell sama też muzykowała w zespołach „The B-Sides" i „The Gargoyles", jednak bez większych sukcesów. Wydała też kilka solowych płyt. Tę o tytule „Covers Girl" promowała w programie „Joe Franklin Show":

5. Tura Satana

Partnerzy: Elvis Presley

Tancerka burleski o japońskich korzeniach spotykała się z samym Elvisem Presleyem. Ten zafascynowany jej uwodzicielskimi ruchami poprosił ją o udzieleniu kilku lekcji tańca. To właśnie od niej w początkach swojej kariery nauczył się kilku kroków. Już z inicjatywy Tury do ich spotkań doszły jeszcze lekcje pocałunków, a następnie kurs tego jak zaspokoić kobietę.

Satana zaliczyła również karierę jako aktorka B-klasowego kina spod znaku grindhouse. Wystąpiła m.in. w „Faster, Pussycat! Kill! Kill!", którego fanem jest Quentin Tarantino. Zmarła w 2011 roku.

tura satana Fot. foto: kadr z wideo

6. Roxana Shirazi

Partnerzy: Steven Adler, Dizzy Reed i Matt Sorum (byli muzycy Guns N’ Roses), Nikki Sixx (Mötley Crüe), The Rev (Avenged Sevenfold), zespół Buckcherry.

Prawdziwa sława wśród groupies w latach 80. Korzenie Roxany sięgają Iranu, edukowała się w Wielkiej Brytanii, ale swobodę dla swojego wolnego ducha znalazła dopiero w Stanach Zjednoczonych. Shirazi jest osobą o szerokich horyzontach - pisze poezję, walczy o prawa zwierząt, interesuje się kinem najwyższych lotów. Jednak jej życiu przyświecają też inne idee, o czym świadczy tytuł jej książki, „The Last Living Slut", o której mówiła w amerykańskiej telewizji:

7. Chris O'Dell

Partnerzy: Ringo Starr (The Beatles), George Harrison (The Beatles), Mick Jagger (The Rolling Stones), Bob Dylan

Brytyjka zaczęła seksualny podbój Królestwa w wieku 20 lat. Pracowała wówczas w wytwórni Apple Records, zatem dostęp do spotkań z muzykami miała ułatwiony. Mówi się, że George Harrison napisał dla niej piosenkę „Miss O'Dell":

8. Tawny Kitaen

Partnerzy: David Coverdale (Whitesnake), Tommy Lee (Mötley Crüe), John Taylor (Duran Duran)

Tawny wykreowała cały wizerunek seksownej dziewczyny z teledysku w latach 80. ubiegłego wieku. Znamy ją przede wszystkim z klipów Whitesnake do „Here I Go Again", „Is This Love" i „Still Of The Night". To właśnie ona pręży się na maskach, równie pięknych jak ona, samochodów. Dziewczyna zresztą niedługo po swoich występach stała się żoną Davida Coverdale'a. Związek przetrwał jednak tylko dwa lata, a para wzięła rozwód w 1991 roku.

tawny Fot. foto: DriRhys, Flickr.com

9. Pamela Anderson

Partnerzy: Vince Neil (Mötley Crüe), Bret Michaels (Poison), Tommy Lee (Mötley Crüe), Kid Rock, Fred Durst (Limp Bizkit), Mark McGrath (Sugar Ray)

Pamela wystąpiła w wielu odcinkach „Słonecznego patrolu", ale ma za sobą równie dużo związków ze słynnym rockmanami. Wśród tych najsłynniejszych relacji jest ta z Tommym Lee i Kid Rockiem. Z pierwszym z wymienionych partnerów nagrała nawet sekstaśmę, która obiegła internet. Pośród sukcesów Anderson znajduje się również występ na rekordowej liczbie okładek „Playboya" w całej historii istnienia magazynu. Być może miała okazję zapoznać się z poradnikiem dla „Króliczków Playboya"?

pamela anderson Fot. foto: Katty Wonder, Flickr.com

10. Devon Wilson

Partnerzy: Jimi Hendrix, Mick Jagger (The Rolling Stones), Brian Jones (The Rolling Stones), Eric Clapton, Jim Morrison (The Doors)

Najbardziej znany jest jej związek z Hendrixem, jednak miała okazję sypiać także z innymi muzykami, czym w czasach swojej świetności zasłużyła sobie na tytuł „super-goupie". Wyróżniała się czarnym kolorem skóry, co sprawiało, że była towarem „ekskluzywnym". Zaledwie po kilku miesiącach po śmierci Jimi'ego Hendrixa, Devon wypadła z okna Hotelu Chelsea dokonując żywota.

devon wilson Fot. foto: Abayomi Azikiwe, Flickr.com

Czy myślicie, że zjawisko groupies jest wciąż żywe?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.